استاندار خراسان رضوی:

افراد بدون شغل و بیکار در روستاهای خراسان رضوی شناسایی می شوند

افراد بدون شغل و بیکار در روستاهای خراسان رضوی شناسایی می شوند به گزارش کاروخدمت، مشهد ـ استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: شناسایی افراد بدون شغل و بیکار در روستاهای خراسان رضوی و اعلام لیست آنان توسط 2 هزار و 600 دهیار در این استان به انجام می رسد.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، یعقوبعلی نظری ظهر سه شنبه در دیدار با معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت: اگر مشکل اشتغال در روستاها حل شود، در مهاجرت معکوس و بازگشت مردم به روستا نیز نقش پر رنگی خواهد داشت.
استاندار خراسان رضوی افزود: حوزه اشتغال یکی از موضوعات جدی فعالیت ها در استان خراسان رضوی است که در این جهت شکل گیری قرارگاه اشتغال با حضور مسؤولان ذیربط استانی برای تصمیم گیری دقیق و اجرائی، تا رسیدن به حل این مشکل ادامه پیدا می کند.
وی اضافه کرد: آمار اعلام شده برای ایجاد اشتغال در سامانه ها نیز برمبنای تجربه سالهای قبل بوده است، حال آنکه عدد قابل دستیابی می تواند بیش از آن باشد.
نظری با اشاره به تفاوت آماری اعلام شده از طرف سامانه های دستگاه های مختلف بیان کرد: برای کار عملیاتی نیاز به آمار صحیح وجود دارد و باید سیستم ارزیابی و کنترل برای برنامه ریزی و تصمیم سازی، اصلاح و یکپارچه شود.
استاندار خراسان رضوی مشارکت بانکها در فراهم کردن تسهیلات بانکی برای ایجاد اشتغال، برمبنای همکاری مضاعف بین دستگاهها را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: فراهم آوردن تسهیلات برای ایجاد اشتغال باید صورت گیرد و نباید برمبنای برخی مشکلات واهی در گره گشایی از کار مردم کوتاهی کرد.
ایجاد تعهد ۳۴ هزار فرصت شغلی در استان خراسان رضوی
در ادامه این دیدار مرتضی فیروزآبادی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز اظهار داشت: برمبنای برنامه ریزی ها ایجاد تعهد ۳۴ هزار فرصت شغلی در استان خراسان رضوی انجام شده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) اضافه کرد: ایجاد اشتغال برای کل کشور ۵۰۰ هزار شغل پیش بینی شده که تا حالا ۲۱ درصد آن محقق شده است.


منبع:

1401/06/20
08:19:17
5.0 / 5
273
تگهای خبر: آمار , اشتغال , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید