معاون توسعه روستایی و مناطق محروم كشور خبر داد؛

اختصاص 11 هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستاییان

اختصاص 11 هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستاییان کاروخدمت: بیش از 11 هزار میلیارد تومان از محل بازپرداخت تسهیلات و باقیمانده تعهدات بانکها و صندوق توسعه ملی به موضوع اشتغال روستاییان و عشایر کشور اختصاص می یابد.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در حاشیه کارگروه ملی اجرای قانون اشتغال پایدار روستایی و عشایری که متشکل از این معاونت، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، سازمان برنامه و بودجه و مدیران عامل بانکها که پس از یکسال تشکیل جلسه داده بود، گفت: با اذن مقام معظم رهبری، یک و نیم میلیارد دلار در سال ۹۷ ذیل قانون اشتغال پایدار روستایی اجازه برداشت از صندوق توسعه ملی داده شد که مجموعاً با سهم آورده بانکهای عامل بیش از ۲۱ هزار میلیارد تومان به روستاییان اختصاص یافت.
سید امیرحسین مدنی با اعلان اینکه تا حالا حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان از منابع به روستاییان اختصاص یافته است اشاره کرد: اکنون بیش از ۵ هزار میلیارد تومان از محل بازپرداخت تسهیلات داده شده و ۴ هزار میلیارد تومان از محل اصل منابع در اختیار بانکهای عامل قرار دارد که قرار شد هرچه سریع تر بوسیله سامانه کارا در اختیار روستاییان عزیز قرار گیرد.
وی اضافه کرد: بیش از ۵۳ میلیون دلار از مبلغ اذن گرفته شده از مقام معظم رهبری هنوز توسط صندوق توسعه ملی اختصاص نیافته که در کارگروه قرار شد این مبلغ هرچه سریع تر اختصاص پیدا کند که با احتساب سهم بانکها پیش بینی می شود بیش از ۲، ۵۰۰ میلیارد تومان از این محل به اشتغال روستاییان اختصاص پیدا کند.
دبیر شورای عالی جهاد سازندگی اشاره کرد: پیش بینی می شود با اختصاص این ۱۱ هزار میلیارد تومان ظرف مدت یک سال، بیش از ۱۱ هزار طرح با حدوداً ۵۵ هزار شغل مستقیم در روستاهای کشور ایجاد شود.
مدنی اشاره کرد: طبق دستور معاون اول محترم رئیس جمهور اولویت اختصاص منابع در دوره ی جدید اتمام طرح های نیمه تمام، احیای واحدهای راکد و نیمه تعطیل و طرح های دانش بنیان خواهد بود.
وی همین طور با اشاره به سفر اخیر رییس جمهور به منطقه محروم احمد فداله و دستور برای حل مشکلات مردم این منطقه و پیگیری ویژه آن توسط معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور اظهار داشت: طی کارگروهی که تشکیل شد قرار شد در منطقه محروم احمد فداله ۵۵ کیلومتر راه کشیده شود و درباب برق رسانی به ۳۰ روستا و آبرسانی به ۴۵ روستا تصمیمات خوبی گرفته شد که بیش از ۸ هزار نفر از روستائیان و عشایر عزیز کشورمان بهره مند خواهند شد.
گفتنی است در جلسه کارگروه ملی اشتغال پایدار روستایی، بیرانوند معاون اشتغال وزارت تعاون نیز در این جلسه گزارشی از نحوه ی اجرای طرح در مدت ۴ سال قبل ارائه کرد و اظهار داشت: اکنون تفاهم نامه با بانکهای عامل جهت اختصاص بازپرداخت تسهیلات به امضا رسیده است و لازم است بانکها با تسهیل شرایط، پروسه اعطای وام و ضمانت های لازم را تسهیل نمایند.
نماینده سازمان و بودجه کشور هم با اشاره به نظارت های این سازمان بر اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی اظهار داشت: برآوردهای ما نشان میدهد بیش از ۷۰ درصد منابع به درستی و بدون انحراف در موضوع اشتغال روستاییان و عشایر کشور هزینه و سرمایه گذاری شده است.
همچنین مدیران عامل بانکهای کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید در این نشست گزارشی از عملکرد بانکهای تحت مدیریت خود ارائه کردند.


منبع:

1401/06/21
22:29:56
5.0 / 5
111
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید