معاون توسعه روستایی و مناطق محروم كشور خبر داد؛

اختصاص 11 هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستاییان

اختصاص 11 هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستاییان کاروخدمت: به گزارش کاروخدمت، بیشتر از ۱۱ هزار میلیارد تومان از محل بازپرداخت تسهیلات و باقیمانده تعهدات بانکها و صندوق توسعه ملی به مبحث اشتغال روستاییان و عشایر کشور اختصاص می یابد.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در حاشیه کارگروه ملی اجرای قانون اشتغال پایدار روستایی و عشایری که متشکل از این معاونت، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، سازمان برنامه و بودجه و مدیران عامل بانکها که پس از یکسال تشکیل جلسه داده بود، عنوان کرد: با اذن مقام معظم رهبری، یک و نیم میلیارد دلار در سال ۹۷ ذیل قانون اشتغال پایدار روستایی اجازه برداشت از صندوق توسعه ملی داده شد که مجموعاً با سهم آورده بانکهای عامل بیشتر از ۲۱ هزار میلیارد تومان به روستاییان اختصاص یافت.
سید امیرحسین مدنی با اشاره به اینکه تابحال حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان از منابع به روستاییان اختصاص یافته است خاطرنشان کرد: الان بیشتر از ۵ هزار میلیارد تومان از محل بازپرداخت تسهیلات داده شده و ۴ هزار میلیارد تومان از محل اصل منابع در اختیار بانکهای عامل قرار دارد که مقرر شد هرچه سریع تر از راه سامانه کارا در اختیار روستاییان عزیز قرار گیرد.
وی اضافه کرد: بیشتر از ۵۳ میلیون دلار از مبلغ اذن گرفته شده از مقام معظم رهبری هنوز توسط صندوق توسعه ملی اختصاص نیافته که در کارگروه مقرر شد این مبلغ هرچه سریع تر اختصاص پیدا کند که با احتساب سهم بانکها پیشبینی می شود بیشتر از ۲، ۵۰۰ میلیارد تومان از این محل به اشتغال روستاییان اختصاص پیدا کند.
دبیر شورایعالی جهاد سازندگی خاطرنشان کرد: پیشبینی می شود با اختصاص این ۱۱ هزار میلیارد تومان ظرف مدت یک سال، بیشتر از ۱۱ هزار طرح با حدوداً ۵۵ هزار شغل مستقیم در روستاهای کشور ایجاد شود.
مدنی تصریح کرد: طبق دستور معاون اول محترم رئیس جمهور اولویت اختصاص منابع در دوره جدید اتمام طرح های نیمه تمام، احیای واحدهای راکد و نیمه تعطیل و طرح های دانش بنیان خواهد بود.
وی همینطور ضمن اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور به منطقه محروم احمد فداله و دستور برای حل مشکلات مردم این منطقه و پیگیری ویژه آن توسط معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور اظهار داشت: طی کارگروهی که تشکیل شد مقرر شد در منطقه محروم احمد فداله ۵۵ کیلومتر راه کشیده شود و در مورد برق رسانی به ۳۰ روستا و آبرسانی به ۴۵ روستا تصمیمات خوبی گرفته شد که بیشتر از ۸ هزار نفر از روستائیان و عشایر عزیز کشورمان بهره مند خواهند شد.
گفتنی است در جلسه کارگروه ملی اشتغال پایدار روستایی، بیرانوند معاون اشتغال وزارت تعاون هم در این جلسه گزارشی از روش اجرای طرح در مدت ۴ سال قبل ارائه کرد و اظهار داشت: الان تفاهمنامه با بانکهای عامل جهت اختصاص بازپرداخت تسهیلات به امضا رسیده است و لازم است بانکها با تسهیل شرایط، فرآیند اعطای وام و ضمانت های لازم را تسهیل نمایند.
نماینده سازمان و بودجه کشور هم ضمن اشاره به نظارت های این سازمان بر اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی اظهار داشت: برآوردهای ما نشان داده است بیشتر از ۷۰ درصد منابع به درستی و بدون انحراف در مبحث اشتغال روستاییان و عشایر کشور هزینه و سرمایه گذاری شده است.
همچنین مدیران عامل بانکهای کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید در این نشست گزارشی از عملکرد بانکهای تحت مدیریت خود ارائه کردند.


منبع:

1401/07/12
09:13:37
5.0 / 5
77
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید