استاندار خراسان رضوی:

اشتغال پایدار در روستا باید همراه با شناخت ظرفیت ها باشد

اشتغال پایدار در روستا باید همراه با شناخت ظرفیت ها باشد کاروخدمت: به گزارش کاروخدمت، مشهد ـ استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: اشتغال پایدار در روستا باید همراه با شناخت ظرفیت باشد و برای حل مشکلات باید چاره اندیشی کرد.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، یعقوبعلی نظری بامداد یکشنبه در پنجاه و دومین نشست قرارگاه اشتغال خراسان رضوی اظهار داشت: اشتغال پایدار در روستا باید همراه با شناخت و ظرفیت آنجا باشد و برای حل مشکلات باید چاره اندیشی کرد تا اشتغال در همان محل ایجاد شود و از مهاجرت مردم به شهرها جلوگیری شود.
استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: دستگاه های مربوطه باید توقف ثبت اطلاعات در سامانه رصد اشتغال را پیگیری کنند تا به دریافت تسهیلات لازم برای متقاضیان نیز منجر شود.
وی اضافه کرد: آنچه که مشخص است در واقعیت میدانی اشتغال به وجود آمده است ولی بواسطه برخی مشکلات، اطلاعات در سامانه رصد ثبت نشده است و مسؤولان دستگاه های مربوطه باید این مساله را پیگیری کنند.
نظری اظهار داشت: تحلیل وضع موجود استان باید بصورت دقیق به دست آید تا در تحلیل و تصمیم گیری قرارگاه اشتغال مورد توجه قرار گیرد. همین طور باید ظرفیت روستاهای مختلف و همین طور دستگاهها و نهادهای خدمت رسان را شناسایی کرد و برمبنای آن و منابع موجود، همراه با تمایلات و امکانات روستایی که می توان ایجاد کرد به یک مدل تجربه شده و اجرائی رسید.
تعداد کل بیکاران روستایی خراسان رضوی ۲۸ هزار و ۲۷ نفر است
در ادامه محمد امین بابایی، مدیرکل اداره تعاون، رفاه و تامین اجتماعی خراسان رضوی اظهار داشت: جمعیت روستاهای استان یک میلیون و ۷۳۰ هزار و ۴۶۷ نفر است که در سه هزارو ۲۸۱ روستا ساکن هستند و تا حالا تعداد کل بیکاران روستایی استان ۲۸ هزار و ۲۷ نفر در هزار و ۵۹۱ روستا ثبت شده است.
مدیرکل اداره تعاون، رفاه و تامین اجتماعی خراسان رضوی اضافه کرد: هم اکنون ۲ هزار نفر در روستاهای خراسان رضوی انواع تسهیلات برای ایجاد اشتغال را دریافت کرده اند همین طور ایجاد کسب و کارهای جدید با همکاری یک شتاب دهنده، شروع شده است که درحال بررسی شرایط هستند و تا حالا ۱۳ ایده متناسب با روستاها به دست آمده است و این کار درحال پیگیری برای روستاهای دیگر است.
وی افزود: اکنون کمیته امداد خراسان رضوی بیشترین ثبت اطلاعات را در سامانه رصد انجام داده است و لازم است تا سایر دستگاهها نیز در این خصوص با جدیت بیشتری وارد شوند.

1401/07/14
10:35:14
5.0 / 5
79
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید