مرتضوی:

۷۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور بوجود آمد

۷۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور بوجود آمد به گزارش کاروخدمت، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: حالا بالغ بر ۷۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور بوجود آمد که بیشتر از ۵۰ درصد تعهد داده شده محقق شده است.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: عملکرد اشتغال در کشور برپایه اسناد بالادستی و وعده هایی که داده شده تقریبا برای ایجاد بالغ بر یک میلیون و ۲۰۰ هزار شغل در کشور برنامه ریزی شده است.
وی اضافه کرد: حالا تقریبا بالغ بر ۷۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور بوجود آمده است که این یعنی بیشتر از ۵۰ درصد تعهد داده شده عملی شده و در سامانه رصد و اشتغال، حدود ۴۰۰ هزار فرصت شغلی بارگذاری شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: ۵۷۰ هزار فرصت شغلی تابحال ثبت، رصد و راستی آزمایی شده است و برنامه ریزی دستگاه ها برای سایر فرصت های شغلی تا سقف تعهد هم پیشبینی شده است.
مرتضوی ضمن اشاره به ایجاد این مشاغل در سرتاسر کشور اضافه کرد: آنچه مهم و حائز اهمیت می باشد استان هایی که ضریب اشتغال شان از میانگین کشور پایین تر بوده است در این برش توفیقات خوبی داشته و در استان سیستان و بلوچستان فرصت های شغلی خوبی بوجود آمده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه ۹ مصوبه امروز به طور عمده در جهت تجهیز و تأمین منابع و توزیع استانی بود، اظهار داشت: به شعبه برنامه ریزی و توسعه استان ها اختیاراتی داده شد، برای نهادهای حمایتی تکالیفی به وجود آمد، برای بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و سایر دستگاههای اجرایی تعیین تکلیف شد.


منبع:

1401/08/06
13:39:13
5.0 / 5
61
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید