مرتضوی در جمع خبرنگاران:

جاماندگان یارانه در سامانه سازمان هدفمندی ثبت نام کنند

جاماندگان یارانه در سامانه سازمان هدفمندی ثبت نام کنند به گزارش کاروخدمت، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: کسانی که تحت هر شرایطی یارانه خودرا دریافت نکردند یا استحقاق دریافت یارانه دارند، می توانند به سامانه سازمان هدفمندی یارانه ها مراجعه و ثبت نام کنند.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بامداد امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران ضمن عرض تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س)، گفت: در ماهی که گذشت، خدمات ویژه ای به بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری ارائه شد. انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی همه بازنشستگان با افزایش ۸۰ درصد شرح خدمات و ۱۲۰ درصد منابع ریالی هدیه ای بود که دولت به این افراد داد. واریز حقوق بازنشستگان کشوری به همراه یک ماه معوق افزایش سایر سطوح از دیگر اقداماتی بود که در وزارت تعاون انجام شد.
وی عنوان کرد: حسب رصد سامانه رصد معاونت اشتغال وزارت تعاون، دستگاه های اجرائی نسبت به اجرای وظایف خود برای ایجاد اشتغال جلوتر از زمان مقرر هستند و ماموریت های خودرا اجرائی کرده اند که جای تشکر دارد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ارتباط با آخرین تصمیمات برای تعیین دستمزد کارگران برای سال آینده، اظهار داشت: بناست در جلسه آتی شورای کار نسبت به انتخاب کمیسیون تخصصی جهت بررسی شرایط و موازین قانونی اتخاذ تصمیم شود و متعاقباً اطلاعات کافی به استحضار می رسد.
مرتضوی درباب افرادی که هنوز یارانه دریافت نکرده اند، اشاره کرد: کسانی که یارانه خودرا دریافت نکرده اند یا استحقاق دریافت دارند می توانند به سامانه سازمان هدفمندی یارانه مراجعه نموده و اطلاعات خودرا وارد کنند. ارزیابی انجام شده و نتیجه آن به متقاضی ابلاغ می شود.
وی در ادامه آخرین تصمیمات درباره ی اجرای کالابرگ الکترونیکی، اظهار داشت: متأسفانه در گذشته به سبب این که پیش بینی های لازم انجام نشده بود، سامانه کالابرگ الکترونیکی طراحی نشده بود. پس از ابلاغ قانون، وزارت تعاون با همکاری بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و صمت این سامانه را طراحی کرد و این سامانه را در بعضی شهرستان ها بصورت آزمایشی اجرا کرد و جواب خوبی گرفتند و در سطح استان هرمزگان هم اجرا شد. در اجرای این طرح مردم مختار هستند که یارانه خودرا نقدی دریافت نمایند یا چند روز قبل واریز یارانه نقدی، موارد پروتئینی را از فروشگاه ها دریافت نمایند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره ی اقلامی که شامل این طرح می شوند، اشاره کرد: حدود ۱۱ قلم پیش بینی شده که انتخاب این ۱۱ قلم هم اختیاری است. بطورمثال فردی در این ماه می خواهد فقط برنج خریداری کند یا روغن خریداری کند و این مساله کاملاً اختیاری است.
مرتضوی در آخر در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش سن بازنشستگی در تدوین برنامه هفتم کنار گذاشته شده است، بیان کرد: هنوز برنامه هفتم تدوین نشده است و وقتی این برنامه تدوین شد، درباره ی این مساله اظهارنظر خواهد شد. دو موضوع دراین زمینه وجود دارد، یکی ذی نفعان و دیگری صندوق ها هستند. تمام تلاش ما این است که منابع خودرا بموقع برای پرداخت حقوق بازنشستگان آماده کرده و در موعد مقرر پرداخت نماییم، ولی این به آن معنا نیست که الزاماً و حتما باید نسبت به افزایش مدت بازنشستگی اقدام گردد. طرح های مختلف بررسی می شود و آنچه به قانون تبدیل گردد ضمانت اجرائی خواهد داشت.


منبع:

1401/10/27
10:20:48
5.0 / 5
348
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید