مدیركل نوسازی استان بوشهر:

414 مدرسه در استان بوشهر تخریبی هستند

414 مدرسه در استان بوشهر تخریبی هستند کاروخدمت: به گزارش کاروخدمت، بوشهر مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر اظهار داشت: ۱۷۰۰ کلاس درس در چارچوب ۴۱۴ مدرسه تخریبی و ۳۴۰ کلاس هم ناایمن در این استان وجود دارد.


ابراهیم احمدی چهارشنبه ۲۸ دی در بیست و چهارهمین همایش خیران مدرسه ساز استان بوشهر در پردیس بنت الهدی صدر دانشگاه فرهنگیان اظهار نمود: در جهت توسعه زیرساخت های آموزشی و تجهیز مدارس استان تلاشهای گسترده ای صورت گرفته است.
وی ضمن اشاره به وجود ۱۰ هزار و ۸۱۴ کلاس در چارچوب هزار و ۹۸۰ مدرسه در استان بوشهر بیان نمود: هزار و ۷۰۰ کلاس درس در چارچوب ۴۱۴ مدرسه تخریبی و ۳۴۰ کلاس هم ناایمن هستند.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر از اجرای ۱۱۷ پروژه فعال و نیمه تمام آموزشی در استان اطلاع داد و تصریح کرد: برای تکمیل و اجرای کامل این پروژه ها نیازمند کمک و همکاری خیران هستیم.
احمدی از جمع آوری کلاس های کانکسی استان تا مهرماه سال آینده اطلاع داد و بیان نمود: ۲۰ تا ۳۰ مدرسه سنگی با ملات نامرغوب در استان وجود دارد که تخلیه شده است.
وی ضمن اشاره به در دست ساخت بودن ۱۴۰ کلاس درس و ۲ سالن ورزشی در چارچوب ۳۴ پروژه آموزشی با اعتبار ۱۸۵ میلیارد تومان اضافه کرد: سهم خیرین مدرسه ساز استان بوشهر در این پروژه ها، ۸۵ میلیارد تومان است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر خاطرنشان کرد: ۲۵۰ هزار دانش آموز استان بوشهر در هزار و ۹۸۰ آموزشگاه شامل هزار و ۴۸۶ مدرسه دولتی و ۴۹۴ مدرسه غیردولتی مشغول به تحصیل هستند.

۱۷۰۰ کلاس درس تخریبی در بوشهر وجود دارد
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان بوشهر هم در این آیین اظهار نمود: توسعه زیرساخت ها و تجهیز فضاهای آموزشی یکی از ابعاد هندسه آموزش و پرورش است. ازاین رو ساخت مدرسه با تجهیزات استاندارد و کتب درسی پر محتوا و داشتن معلم توانمند در یک جامعه خیلی مهم است.
وی افزود: نبود زیرساخت آموزشی مناسب، معلمان توانمند گرفتار چالش کرده است. بنابراین ساخت مدرسه و تجهیز امکانات استاندارد، مسیر پیشرفت و تحقق تمدن یک کشور را فراهم می آورد.
امام جمعه بوشهر، از وجود ۱۷۰۰ کلاس تخریبی در استان بوشهر اطلاع داد و تصریح کرد: چرا باید این همه امکانات و وجود صنایع بزرگ ثروت زا ۱۷۰۰ کلاس تخریبی در استان بوشهر وجود داشته باشد؟
رئیس شورای فرهنگی عمومی استان بوشهر خاطرنشان کرد: حالا در این استان ۱۷۰۰ کلاس تخریبی وجود دارد که ۵۰۰ مورد آن مروبط به مرکز استان است؛ کلاس تخریبی در عسلویه کنار تاسیسات و صنایع بزرگ پسندیده نیست.
صفایی بوشهری با تکیه بر ضرورت نوسازی کلاس های تخریبی در نقاط مختلف استان بوشهر اظهار داشت: کلاس های تخریبی شایسته این استان نیست که لازم است نهضت انتهای عمر کلاس های تخریبی در چارچوب پروژه سه تا ۴ ساله تدوین و اجرایی شود.

خیران مدرسه ساز، تجلی شعار "همه برای آموزش و پرورش" هستند
علی موحدی، مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر هم در این آیین اظهار نمود: آموزش های غیر حضوری در دوران کرونا و تمرکز دشمن بر مدارس در اغتشاشات اخیر نشان داد که معلم، مدرسه و آموزش و پرورش باید در اولویت همه امور کشور و جامعه قرار گیرد.
وی اضافه کرد: برای تحقق شعار" همه برای آموزش و پرورش" باید دستگاه تعلیم و تربیت در اولویت تأمین و تزریق اعتبارات و اجرای برنامه ها و فعالیت ها قرار گیرد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر تصریح کرد: امیدواریم در دولت مردمی ایران قوی حضرت آیت الله رییسی و با مشارکت بیشتر دستگاههای اجرایی، شاهد کاهش مشکلات مدارس بخصوص مدارس کم برخوردار باشیم.
موحدی خاطرنشان کرد: پتروشیمی ها، گمرک، نیروگاه اتمی و شرکتهای بزرگ به مسئولیت های اجتماعی خود در برابر آموزش و پرورش عمل کنند.
منبع:

1401/10/28
15:17:50
5.0 / 5
376
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید