معاون وزیر آموزش و پرورش اعلام كرد

توقف صدور بخشنامه های گوناگون پرورشی به مدارس

توقف صدور بخشنامه های گوناگون پرورشی به مدارس به گزارش کاروخدمت، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش وپرورش اظهار داشت: مشارکت فعال دانش آموزان باید به حد اعلا برسد به نحوی که حتی طراحی کارهای پرورشی دانش آموزان و ارزیابی و نظارت نیز توسط خود دانش آموز صورت گیرد.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، اصغر باقرزاده در گردهمایی روسای ادارات داخلی و معاونان پرورشی نواحی شهر اصفهان اظهار داشت: یکی از اقدامات مهمی که در معاونت پرورشی و فرهنگی در دولت سیزدهم رخ داده است، جلوگیری از صدور بخشنامه های متوالی خواهد بود تا مدیران و معاونان پرورشی بتوانند با تمرکز ویژه به کارتربیت بپردازند چونکه معتقدیم کار تربیت بخشنامه ای نیست و نیاز به خلاقیت دارد.
باقرزاده اشاره کرد: مشارکت فعال دانش آموزان باید به حد اعلا برسد به نحوی که حتی طراحی کارهای پرورشی دانش آموزان و ارزیابی و نظارت نیز توسط خود دانش آموز رخ دهد تا هویت بخشی به دانش آموزان بیشتر شود.


کمبود نیروی پرورشی/دریافت مجوز برای حل این مشکل

معاون پرورشی و فرهنگی افزود: در زمینه پرورشی کمبود نیرو داریم، اما مجوزهایی برای حل این مشکل گرفته ایم که به استانها ابلاغ خواهد گردید، برای اینکه باید بهترین نیروها برای حوزه پرورشی جذب شوند.
وی اضافه کرد: یقینا آموزش وپرورش و یا حوزه پرورشی به تنهایی نمی تواند امر تربیت را انجام دهد و سایر بخش ها مانند خانواده، جامعه و سایر دستگاهها و رسانه ها باید نقش خودرا انجام دهند و سیاست ما نیز دراین زمینه انسجام بخشی است.
باقرزاده افزود: طرح «هیس طوری» اقدام مثبتی است که دانش آموزان بعد از مطالعه ۱۵ جلد کتاب ۱۰۰ صفحه ای به روحیه ای با هویت ملی بالا و استکبارستیز خواهند رسید که تاکنون۱۳۰ هزار نفر در این طرح شرکت کرده اند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، معاون پرورشی و فرهنگی بیان کرد: بودجه پرورشی در سال ۱۴۰۱، مبلغ ۳۶۰ میلیارد تومان بوده است که با کوشش های گسترده این مبلغ در سال جدید به۴۴۰ میلیارد تومان رسیده است که در سال های آتی باید افزایش پیدا کند.
منبع:

1401/11/02
12:13:10
5.0 / 5
208
تگهای خبر: دستگاه , شركت , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید