کلاهبرداری ۳۸ میلیون یورویی رییس قلابی

کلاهبرداری ۳۸ میلیون یورویی رییس قلابی کاروخدمت: درپرونده موسوم به «رئیس قلابی» در فرانسه، بیش از 38 میلیون یورو از دو شرکت کلاهبرداری شد.


به گزارش کاروخدمت به نقل از یورو نیوز، در کلاهبرداری موسوم به رییس قلابی، اشخاصی در تماس با مدیران مالی و حسابداران شرکت های قربانی مدعی می شوند که نماینده مدیرعامل هستند و مسئولین شرکت را مجاب می کنند که مبالغی را به حسابشان واریز نمایند.
در مورد اول که مربوط به کلاه برداری ۳۸ میلیون یورویی از شرکتی مستقر در پاریس است، تماس از طرف یک دفتر خدمات حقوقی تجاری حقیقی بود و حتی کوچک ترین نکته شک برانگیزی هم وجود نداشت، برای اینکه محتوای تماس توسط ایمیلی از طرف مدیرعامل تایید شده بود. بعلاوه، با عنایت به سن شرکت و سلسله مراتب سازمانی آن، و اینکه درخواست بصورت بسیار محرمانه مطرح شده بود، هیچ دلیلی برای خودداری مسئولان از انجام نقل و انتقال های بانکی درخواستی از طرف وکلا وجود نداشت.
طی این کلاهبرداری، ۴۵ تراکنش بانکی توسط حسابداران این شرکت معاملات املاک مستقر در پاریس انجام و طی آنها در مجموع نزدیک به ۳۸ میلیون یورو دزدیده شد.
این شگرد که به «کلاهبرداری رییس قلابی» معروف است در نهایت به وسیله کنترل های داخلی آشکار شد. اما امید کمی به استرداد مبالغی است که از حساب های خارجی شرکت به حساب های خارجی دیگری منتقل شده اند. این شرکت شکایتی را ثبت نمود.1401/11/29
12:39:26
5.0 / 5
322
تگهای خبر: خدمات , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید