نماینده مردم مشهد و كلات در مجلس شورای اسلامی:

سهم 6 تا 16 درصدی زنان در اقتصاد مناسب نمی باشد

سهم 6 تا 16 درصدی زنان در اقتصاد مناسب نمی باشد به گزارش کاروخدمت، مشهد ـ نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما زنان متخصص کم نداریم و نمی گوییم سهم زنان در اقتصاد 50 درصد باشد اما حالا این سهم بین 6 تا 16 درصد است که مناسب نمی باشد.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، فاطمه رحمانی ظهر پنجشنبه در همایش ملی بانوان کارآفرین در سالن همایش های شهدای سلامت مشهد خطاب به بانوان کارآفرین اظهار داشت: شما در کارآفرینی پیشرو هستید و توانستید بر موانع و مشکلات فایق آیید. ۶۰ درصد دختران ما تحصیلکرده هستند و ۳۰ درصد تحصیلات تکمیلی دارند. ما زنان متخصص کم نداریم و نمی گوییم سهم زنان در اقتصاد ۵۰ درصد باشد، اما حالا این سهم بین ۶ تا ۱۶ درصد است که مناسب نمی باشد.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امام (ره) زنان را رهبران نهضت انقلاب دانستند و فرمودند انقلاب ما مرهون زنان است. این نگاه امام (ره) بود که سبب شد شاهد شکوفایی توانمندی ها، استعدادها و ظرفیت های زنان در همه عرصه ها باشیم.
وی اضافه کرد: باید فرهنگ کار را در جامعه ترویج نماییم و زنان کارآفرین می توانند دراین زمینه نقش آفرین باشند. مهم ترین سندی که پیش رو داریم برنامه هفتم است، نظرات و دیدگاه های شما می تواند در قالب احکام در این برنامه لحاظ شود. ما قوانین مترقی و خوبی داریم، اما در اجرا مشکل داریم.


منبع:

1401/12/04
11:59:36
5.0 / 5
241
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید