عضو كمیسیون اجتماعی مجلس:

قانون کار ملاک تعیین دستمزد کارگران باشد

قانون کار ملاک تعیین دستمزد کارگران باشد به گزارش کاروخدمت، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، قانون کار را ملاک برای تعیین دستمزد کارگران دانست و اظهار داشت: از شورای عالی کار انتظار می رود برمبنای ماده ۴۱ قانون کار نسبت به تعیین دستمزد کارگران اقدام نماید.محمد کعب عمیر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: نرخ بالای تورم سبب شده تا سفره کارگران کوچک و کوچک تر بشود؛ البته بنظر می رسید که شورایعالی کار مبلغ دستمزد کارگران را متناسب با نرخ تورم افزایش می داد.
وی با تکیه بر این که افزایش حقوق بازنشستگان باید مطابق ماده ۹۶ قانون سازمان تأمین اجتماعی تصویب بشود، اضافه کرد: طبق گزارش مرکز آمار ایران، میزان تورم در کشور بالاتر از ۴۶ درصد است.
کعب عمیر خاطرنشان کرد: از شورایعالی کار انتظار می رود بر مبنای درصد تورم واقعی اعلام شده از جانب مرکز آمار ایران، دستمزد کارگران و حقوق بازنشستگان را تعیین کند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان نمود: مردم از دولت رئیسی انتظار داشتند که سفره آنها بزرگ تر شود اما هم اکنون سفره مردم بخصوص قشر کارگر و بازنشستگان با عنایت به افزایش وحشتناک تورم کوچک تر شده است.
وی اظهار داشت: از شورایعالی کار انتظار می رود با عنایت به درصد تورم اعلام شده از جانب مرکز آمار ایران، دستمزد حقوق کارگران بر مبنای ماده ۴۱ قانون کار و برای تعیین حقوق بازنشستگان مطابق با قانون ماده ۹۶ سازمان تأمین اجتماعی تعیین کند.

1402/01/17
17:01:40
5.0 / 5
306
تگهای خبر: آمار , سازمان , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید