وزیر كار، تعاون و رفاه اجتماعی:

بیشترین نرخ بیکاری در خوزستان میان فارغ التحصیلان دانشگاهی است

بیشترین نرخ بیکاری در خوزستان میان فارغ التحصیلان دانشگاهی است به گزارش کاروخدمت، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی اظهار داشت: بیشترین نرخ بیکاری در این استان میان فارغ التحصیلان دانشگاهی است، چون مهارت لازم برای اشتغال را ندارند.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، سید صولت مرتضوی ظهر امروز پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیران کل دستگاههای حوزه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان خوزستان اظهار نمود: از آغاز دولت سیزدهم تا انتهای بهمن ماه سال قبل برای ۷۶۰ هزار نفر بیمه الزامی که قرارداد بین کارگر و کارفرما است پرداخت شد؛ همینطور در همین مدت هم بیشتر از یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر به بیمه شدگان تأمین اجتماعی کشور افزوده شده است.
وی، رشد تولید را یکی از مؤلفه های مهار تورم اعلام نمود و اضافه کرد: اگر رشد تولید صورت گیرد بی گمان افزایش بهره وری خواهیم داشت چون که افزایش بهره وری به شکلی ستون فقرات اقتصاد کشور است.
مرتضوی با اشاره به نامناسب بودن وضع شهری اهواز اظهار داشت: حمل و نقل عمومی و نظافت لازم را در اهواز نمی بینیم و شهر با صفا نیست.
وی با اشاره به ایجاد اشتغال پایدار در سطح خوزستان اضافه کرد: اگر دانش و آموزش باشد در اشتغال موفق می شویم، بیشترین نرخ بیکاری در این استان در تحصیلات دانشگاهی است، چون مهارت لازم برای اشتغال را ندارند.
مرتضوی با تکیه بر این که اقتصاد عدالت محور باید در سطح خوزستان توزیع شود، تصریح کرد: برای اجرای این اقتصاد احتیاج به فرهنگ تعاون است.
وی اظهار داشت: صنعت های بزرگ نفت، گاز و پتروشیمی در این استان فراوان است و همسایه های بسیار خوبی در اطراف خوزستان است و زیبنده نیست که این میزان بیکار در این استان باشد.

1402/02/13
10:16:43
5.0 / 5
421
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بیكاری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید