وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی مطرح كرد؛

اهتمام وزارت رفاه برای پایداری صندوق های بازنشستگی

اهتمام وزارت رفاه برای پایداری صندوق های بازنشستگی به گزارش کاروخدمت، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: ضریب پشتیبانی در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مطلوب است و باید این مساله به ثبات برسد.به گزارش کاروخدمت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سید صولت مرتضوی» در گردهمایی سراسری مدیران و کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما با گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر و روز دزفول گفت: مقاومت ملت ایران در طول دفاع مقدس در سراسر این کشور نمود دارد.
وی با اشاره به اینکه در سراسر این سرزمین نشان مقاومت، پررنگ است، اضافه کرد: یاد شهدا و همه ایثارگران انقلاب اسلامی باید همیشه زنده نگه داشته شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزاری این گردهمایی را در امتداد تحقق عدالت اجتماعی عنوان نمود و اظهار داشت: تامین اجتماعی و اطمینان از معیشت از حقوق ملت است و در قانون اساسی به خوبی تبیین شده است.
مرتضوی با تکیه بر اینکه تامین اجتماعی برای روستاییان و عشایر مهم می باشد، گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از شروع ایجاد به این موضوعات اهتمام ویژه ای داشته است.
وی با اشاره به اینکه نظام جامع تامین اجتماعی ما یکی از پیشتازترین نظام های تامین اجتماعی است، اظهار داشت: در بدو پیروزی انقلاب اسلامی نرخ متوسط عمر ۵۲ سال بوده است، و امروز نرخ امید به زندگی برای مردان ۷۵ تا ۷۶ سال و برای بانوان نزدیک به ۷۸ سال است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تمرکز ویژه بر موضوع پایداری صندوق های بازنشستگی اشاره نمود و گفت: ضریب پشتیبانی در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مطلوب است و باید این مساله به ثبات برسد.
مرتضوی اظهار داشت: دولت در این خصوص تکالیفی دارد و امسال بودجه این صندوق نسبت به سال قبل ۷۰ درصد رشد داشته است.


منبع:

1402/03/08
12:18:41
5.0 / 5
400
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید