تداوم وزش باد شدید و رگبار در تهران

تداوم وزش باد شدید و رگبار در تهران به گزارش کاروخدمت، مدیرکل اداره هواشناسی استان تهران از تداوم رگبار و رعد و برق همینطور وزش باد شدید اطلاع داد.مازیار غلامی در گفت و گو با ایسنا در رابطه با بارندگی های تهران طی روزهای آتی اظهار نمود: در این فصل بارندگی های قابل ملاحظه ای پیشبینی نمی شود و تنها به صورت رگبارهای پراکنده و در بعضی نقاط مورد انتظار است.

وی با اشاره به اینکه پدیده غالب در استان تهران تا پایان هفته وقوع باران های رگباری است، اظهار داشت: رگبار و رعد و برق می تواند در بعضی نقاط بخصوص در ارتفاعات و نیمه شمالی استان همچون فیروزکوه، آبعلی و دماوند شدید باشد.

غلامی اضافه کرد: پدیده دیگری که پیشبینی می شود وزش باد شدید طی دو روز آینده در استان است و به صورت وزش باد شدید و خیلی شدید در نواحی غربی و جنوبی خواهد بود و می تواند خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا را باعث شود. در نیمه شمالی استان بخصوص در ساعات پس از ظهر و شب به صورت رگبار و رعد و برق و در بعضی نقاط به صورت بارش تگرگ نمایان خواهد شد.

مدیرکل اداره هواشناسی استان تهران در رابطه با شرایط دمایی تهران طی چند روز آینده اظهار نمود: به تدریج از سه شنبه تا پایان هفته روند کاهش نسبی دما را خواهیم داشت و معمولاً برای بخش های جنوبی همچون ورامین و رباط کریم دمای بالاتری نسبت به سایر نقاط استان پیشبینی می شود.

مدیر اداره کل هواشناسی استان تهران در رابطه با شرایط دمایی استان تهران تا پایان خردادماه هم اظهار داشت: انتظار داریم که در نیمه شمالی استان نیم تا یک درجه و در نیمه جنوبی استان یک تا ۱.۵ درجه سانتیگراد بالاتر از نرمال باشد.

وی ضمن اشاره به خشکسالی و کم بارشی های سالهای اخیر اظهار نمود: با عنایت به افزایش سرعت باد در بعضی روزها و ساعت ها وقوع گرد و خاک دور از انتظار نیست.

مدیرکل اداره هواشناسی استان تهران تصریح کرد: با عنایت به کاهش ۴۴ درصدی بارش ها نسبت به بلندمدت و هفت درصد نسبت به سال قبل و تداوم خشکسالی، در مصارف خانگی، کشاورزی و صنایع حتما در استفاده از آب صرفه جویی شود.

غلامی در انتها با تکیه بر این که مصرف آب احتیاج به مدیریت دارد، اظهار داشت: بر مبنای اهمیتی که درختان دارند باید آبیاری را اولویت بندی نماییم. لازم است شرایط را درک نماییم چون دیگر همچون گذشته نیست که بارندگی ها به اندازه کافی باشد و نیازها را رفع کند. هم اکنون شرایط کم آبی بر کشور حاکم است و باید خویش را با شرایط جدید وفق دهیم و رفتار خویش را نسبت به آن تغییر دهیم.
1402/03/16
09:27:01
5.0 / 5
245
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید