فعالیت شرکت بیمه تعاون با اشتغال زایی بیشتر از یک هزار نفر

فعالیت شرکت بیمه تعاون با اشتغال زایی بیشتر از یک هزار نفر به گزارش کاروخدمت، مدیرکل دفتر توسعه سرمایه گذاری اقتصاد تعاون بر لزوم افزایش سهم بخش تعاون در صنعت بیمه کشور تاکید کرد و اظهار داشت: شرکت بیمه تعاون با اشتغال زایی بیشتر از یک هزار نفر در ۳۱ استان کشور فعال است.به گزارش کاروخدمت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جعفر امیرآبادی زاده، مدیرکل دفتر توسعه سرمایه گذاری اقتصاد تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: شرکت بیمه تعاون، نخستین شرکت بیمه ای است که توسط کنشگران حوزه تعاون کشور، با هدف افزایش سهم بخش تعاون در صنعت بیمه، تأسیس شده است. این تعاونی، موفق به پذیرش در بازار دوم فرا بورس شده و اکنون سهامش از این طریق خرید و فروش می شود.
وی اضافه کرد: این تعاونی بوسیله فعالیت در فرا بورس، توانسته سهم بخش تعاون را در بازار سرمایه رشد دهد و هم از مزایای بازار سرمایه جهت توسعه فعالیت و نیل به اهداف خود، استفاده نماید.
امیرآبادی زاده اشاره کرد: طرح تأسیس شرکت بیمه تعاون در سال ۱۳۸۶ با حضور داوطلبانه برخی از اتحادیه ها و شرکت های تعاونی شروع شد. وی افزود: پس از تصویب قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی قرار شد تا شرکت بیمه مذکور در قالب تعاونی سهامی عام تأسیس گردد و در نهایت شرکت تعاونی مذکور در ۱۳۹۱ به ثبت رسید.
مدیرکل دفتر توسعه سرمایه گذاری اقتصاد تعاون بیان کرد: شرکت بیمه تعاون با مبحث فعالیت انجام عملیات بیمه ای مستقیم در انواع رشته های بیمه زندگی و غیر زندگی با سرمایه ۲۸۰ میلیاردریال و تعداد ۴۸۴ نفر سهام دار مشتمل بر ۴۳۵ نفر سهام دار حقیقی و ۴۹ سهام دار حقوقی و تعداد ۱۵۴ نفر اشتغال زایی مستقیم، در تاریخ اواخر دی ماه سال ۱۳۹۱ تأسیس شد و در سال ۱۳۹۲ پروانه خودرا از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران دریافت کرد.
امیرآبادی زاده اظهار داشت: مفتخریم که با کمک و مشارکت شرکت های تعاونی و فعالان و ذی نفعان بخش تعاون کشور، چنین شرکتی را در قالب یک «تشکل تعاونی» راه اندازی، حمایت و هدایت نماییم و البته ماحصل این اقدام مهم، کمک به افزایش سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور و هم اثبات قابلیت های بی بدیل تعاونی ها در عرصه تأسیس بیمه های تعاونی و جذب و انباشت سرمایه در صنعت بیمه است.
وی اشاره کرد: هم اکنون این شرکت تعاونی، بعد از ۱۰ سال فعالیت، دارای تعداد ۶۶۴۶ سهام دار حقیقی و حقوقی، اشتغال زایی ۱۱۷۵ نفر و هم سرمایه ۵ هزار میلیاردریال و تعداد ۳۲ شعبه در ۳۱ استان کشور فعال است.


منبع:

1402/04/28
19:36:40
5.0 / 5
320
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید