ارائه خدمات جدید جبران هزینه درمان بازنشستگان

ارائه خدمات جدید جبران هزینه درمان بازنشستگان به گزارش کاروخدمت، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز عرضه خدمات جدید جبران هزینه خسارت درمان بازنشستگان و وظیفه بگیران زیر پوشش این صندوق در چارچوب طرح «اختیاری» با سرانه هر نفر 205هزار تومان اطلاع داد.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، نعمت الله ترکی با بیان این خبر اظهار داشت: بمنظور حفظ کرامت بازنشستگان و با درنظر گرفتن نیاز درمانی جامعه ذینفعان صندوق بازنشستگی کشوری، ما برای نخستین بار در کنار طرح اصلی قرارداد جبران هزینه خسارت درمان که در حال اجرا است، طرح اختیاری را نیز اجرا می نماییم.
وی اشاره کرد: این طرح می تواند به حذف طرح های بیمه اکمل و یکپارچه سازی خدمات بیمه درمان در قالب یک طرح جدید کمک نماید.
ترکی با اعلان اینکه «با اجرای بسته جدید سلامت که در قالب طرح اختیاری ارائه شده برخی خدمات رایج و مورد نیاز بازنشستگان به تعهدات قرارداد افزوده شده و سقف برخی خدمات مورد تعهد نیز افزایش چندبرابری یافته است» اشاره کرد: این در حالی ست که خدمات گرانقیمت درمانی نظیر بستری های طولانی مدت یا اعمال جراحی پرهزینه و داروهای بیماران خاص امسال در هر دو قرارداد اختیاری و طرح جاری بیمه درمان بدون سقف شده است.
وی همین طور افزود: حذف محدودیت سقف پرداخت از کلیه خدمات بستری و اعمال جراحی، حذف محدودیت سقف پرداخت برای تامین داروی بیماران خاص و حذف محدودیت سقف در بعضی خدمات تشخیصی گرانقیمت (مثل اندوسکوپی و کلونوسکوپی و..)، در هردو طرح اصلی و اختیاری ارائه شده است.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همین طور اظهار داشت: برای اولین بار، پرداخت هزینه خسارت درمان مربوط به خدمات دندانپزشکی و داروی بیماران غیرخاص نیز در طرح جدید اختیاری پیش بینی شده است. همین طور افزایش چهاربرابری سقف تعهد ویزیت از گروه خدمات اصلی مورد نیاز جامعه بازنشستگان و افزایش سقف تعهدات عینک، عصا، واکر و ویلچر و سمعک، از دیگر خاصیت های این طرح است.
ترکی درباره ی چگونگی استفاده از این طرح جدید توضیح داد: بازنشستگانی که مشمول طرح اصلی جبران هزینه خسارت درمان امسال هستند، در صورت تمایل به استفاده از طرح اختیاری جدید، می توانند از شروع مردادماه سال ۱۴۰۲ به مدت یک ماه (۳۱مردادماه۱۴۰۲)با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیکی صندوق و صفحه مربوطه به آدرس http: //services.sabasrm.ir/insuranceoptionaldesign/login.aspx نسبت به اعلام درخواست خود اقدام نمایند.
بگفته ترکی، سرانه سهم مشارکت مشمولین برای بهره مندی از طرح اختیاری مبلغ ۲۰۵هزار تومان برای هر نفر تعیین شده است.
وی با تأکید بر این که «بهبود خدمات درمانی و ارائه خدمات مطلوب و فراتر از بیمه پایه در قالب دستورالعمل های قانونی و شفاف، در اولویت سیاست های درمانی صندوق بازنشستگی کشوری در سال ۱۴۰۲ است» اظهار داشت: برهمین اساس، پیشنهاد اجرای طرح اختیاری برمبنای نیازسنجی از جامعه هدف و دریافت نظرات و پیشنهادات ذینفعان و کانون های بازنشستگان کشوری آغاز شد که با بررسی مدلهای مختلف و دریافت نظرات اساتید و متخصصین حوزه درمان، در نهایت مناسب ترین طرح با حداقل سهم سرانه مشارکت مشمولان با هدف افزایش رضایتمندی بازنشستگان برگزیده شد.


1402/05/01
10:13:25
5.0 / 5
223
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید