طرح های جدید بخش تعاون برای اشتغال و رونق کشاورزی

طرح های جدید بخش تعاون برای اشتغال و رونق کشاورزی کاروخدمت: در هفته تعاون از محصولات جدید تعاون، رویان و مائده در عرصه تعاون رونمایی گردید.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، سه طرح رونق تعاون (تعاونی های تولیدی، غیرتولیدی و اعضا و مشتریان تعاونی ها)، رویان (رونق دهی به محصولات کشاورزی و باغی) و مائده (رفع نیازها افراد حقیقی و طرح های اشتغال زا) با حضور مهدی مسکنی، معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت هفته دولت و هفته تعاون در حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه رونمایی گردید.
مهدی مسکنی درباره ی طرح رونق تعاون اظهار داشت: این طرح با هدف پشتیبانی از گسترش و رونق کارهای اقتصادی بخش تعاون و تعاونگران بوسیله پرداخت تسهیلات اعتباری به جامعه هدف، ارائه شده است
وی اضافه کرد: تعاونی های تولیدی و غیرتولیدی، اعضا و مشتریان تعاونی های مصرفی و تولیدی می توانند در قالب طرح رونق تعاون، جهت تامین مالی نیازهای خود از تسهیلات ارزان بانک توسعه تعاون بهره مند شوند. متقاضیان متناسب با گردش مالی نزد بانک توسعه تعاون با ترجیح حساب های ارزان می توانند در اولویت برخورداری از این تسهیلات قرار گیرند.
گفتنی است، پرداخت این تسهیلات در قالب عقد مرابحه یا فروش اقساطی با دوره بازپرداخت حداکثر ۴۸ ماه با فاصله اقساط ماهانه به انجام می رسد.
معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: نرخ سود تسهیلات برای تعاونی های تولیدی ۱۵ تا ۲۰ درصد، تعاونی های مصرفی و خدماتی (غیرتولیدی) ۱۸ تا ۲۰ درصد و برای اعضا تعاونی ۲۲ درصد است. مدت زمان بازپرداخت نیز ۱۲ تا ۴۸ ماه در نظر گرفته شده است.
رونق کشاورزی به کمک بخش تعاون
مسکنی درباره ی طرح رویان اظهار داشت: این طرح با هدف رونق دهی به محصولات کشاورزی و باغی، طرح ویژه بانک برای تامین سرمایه در گردش فعالان کشاورزی است که در قالب تسهیلات مرابحه و مضاربه با بازپرداخت کوتاه مدت طی دوره های ۳ تا ۹ ماه به انجام می رسد.
لازم به یادآوری است، کشاورزان، باغداران و تمام فعالان مرتبط برای تامین سرمایه در گردش بعد از افتتاح حساب و ایجاد میانگین در مدت زمان معین (حداقل مدت زمان ایجاد میانگین حساب ۳ ماه) می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند. امکان دریافت تسهیلات تا ۳ برابر میانگین حساب برای مشتریان به ازای هر ماه سپرده گذاری وجود دارد و امکان برقراری نرخ سود کمتر از نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار به میزان ۱۹ تا ۲۳ درصد برقرار است و بازپرداخت بصورت اقساطی یا یکجا امکان پذیر است.
طرحی با هدف اشتغالزایی
معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه این مراسم با اشاره به طرح مائده عنوان کرد: بانک توسعه تعاون با هدف توسعه فرهنگ قرض الحسنه و رفع نیازهای ضروری مشتریان حقیقی و اعضای شرکت های تعاونی و همین طور کمک به اقشار لطمه پذیر و اجرای طرح های اشتغال پایدار، تسهیلات قرض الحسنه مائده را پرداخت می کند
وی اظهار داشت: مشتریان با شروع به کار سپرده قرض الحسنه و ایجاد گردش حساب لازم امکان دریافت این تسهیلات را با نرخ کارمزد صفر تا ۴ درصد و مدت بازپرداخت ۱۰ تا ۴۸ ماه بصورت اقساطی یا یکجا خواهند داشت.
همچنین امکان انتقال میانگین برای بستگان درجه یک (همسر، فرزند، پدر، مادر، برادر و خواهر) صاحب حساب حقیقی در این طرح وجود دارد. از طرف دیگر قابلیت استفاده توسط سازمان ها و ادارات بمنظور انتقال حساب پس انداز کارکنان فراهم شده و شرکت های تعاونی می توانند نسبت به معرفی اعضا جهت دریافت وام قرض الحسنه مطابق شرایط طرح و برمبنای امتیاز ایجادی از گردش مالی شرکت اقدام نمایند.


منبع:

1402/06/10
16:13:32
5.0 / 5
360
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید