افزایش اعتبار ۱۲۰ هزار تومان یارانه مشمول دهک های اول تا پنجم شد

افزایش اعتبار ۱۲۰ هزار تومان یارانه مشمول دهک های اول تا پنجم شد به گزارش کاروخدمت، معاون وزارت کار اظهار داشت: خانوارهای دهک های چهارم و پنجم نیز از دوم شهریور می توانند با خرید حداقل 200 هزار تومان از کالابرگ الکترونیکی از اعتبار مضاعف 120 هزار تومانی بهره مند شوند.


به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، اگر تورم در سفره مردم بنشیند مشکلاتی در عرصه سلامت در جامعه قابل پیش بینی است. بدین سبب دولت برای حل این معضل با انتخاب ۱۱ قلم اساسی استاندارد برمبنای مطالعات انستیتو تحقیقات ایران تلاش دارد افراد را تشویق به هزینه کرد بیشتر در خوراک ضروری روزمره کند. این ۱۱ قلم ثابت بوده و قرار شد هر قدر نرخ تورم افزایش یابد دولت با مشارکت مردم آنرا پوشش دهد. بدین سبب اگر افراد دارای کالابرگ الکترونیک ۳۲۰ هزار تومان از ۴۰۰ هزار تومان خرید می کردند ۸۰ هزار تومان اعتبار استفاده آزاد داشتند. در ادامه ۸۰ هزار تومان از طرف دولت شارژ شد و این عدد به ۱۲۰ هزار تومان رسید تا هدف اصلی گم نشود.
در راستای رفاه بیشتر مردم این الزام خرید کم شد و هم اکنون ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده است؛ در نتیجه علاوه بر شارژ ۸۰ هزار تومانی از طرف دولت، مابه التفاوت نرخ تورم برمبنای پایه قیمتی اردیبهشت ۱۴۰۲ این ۱۱ قلم نیز از طرف دولت پرداخت خواهد شد.
ماه گذشته معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان نمود تنها ۳ دهک با جمعیت ۲۹ میلیون نفر مشمول آن (کالابرگ الکترونیک) می شوند که یک سوم جمعیت کشور هستند اما از ماه جاری این مشوق شامل دهک چهارم و پنجم نیز می شود. به گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی علیرضا عسگریان، معاون رفاهی این وزارتخانه با اشاره به پوشش دهک های چهارم و پنجم در طرح افزایش اعتبار کالابرگ الکترونیکی، اظهار داشت: با شروع این مرحله، ۴۸ میلیون نفر از جمعیت کشور از مزایای طرح ملی کالابرگ الکترونیک بهره مند می شوند.
وی اضافه کرد: خانوارهای دهک اول تا پنجم می توانند در قالب طرح کالابرگ الکترونیکی یک ماه زودتر از واریز یارانه خود با خرید حداقل ۲۰۰ هزار تومان از ۱۱ قلم کالای اعلام شده، مشمول ۱۲۰ هزار تومان اعتبار مضاعف شوند.
عسگریان اظهار داشت: اکنون در سراسر کشور و در راستای ایجاد دسترسی راحت و سریع برای مردم ۱۱۱ هزار فروشگاه به طرح ملی کالابرگ الکترونیک متصل شده اند.
معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون با تکیه بر این که میزان دسترسی هر نفر به فروشگاه های طرح کالابرگ الکترونیکی به کمتر از ۳۰۰ متر رسیده است، اضافه کرد: مردم با نصب برنامه کاربردی «شما» علاوه بر اطلاع از میزان اعتبار خود می توانند آدرس فروشگاه ها را ببینند.
به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، پایه قیمتی سبد غذایی نرخ اردیبهشت ۱۴۰۱ بوده و با خرید سقف ۲۰۰ هزار تومان از مبلغ یارانه، نخست، پرداخت مابه التفاوت نرخ تورمی نرخها نسبت به نرخ اردیبهشت سال قبل پرداخت می شود و دیگر این که افراد کمک ۸۰ هزار تومان دولت را نیز خواهند داشت.


منبع:

1402/06/15
21:06:02
5.0 / 5
167
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید