چگونه ایده یک کسب وکار را پیدا کنیم؟

چگونه ایده یک کسب وکار را پیدا کنیم؟ به گزارش کاروخدمت، بسیاری هستند که ایده های متفاوتی در سر دارند ولی آنرا عملیاتی نمی کنند. هنر اینست که یک ایده را پیاده سازی کرده و یک کسب و کار راه بیاندازید.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، سید صدرالدین نجاتی گیلانی، کارشناس کسب و کار در برنامه ای تلویزیونی از ایده یابی برای کسب و کار و اجرایی کردن آن، اظهار نمود: در شکل گیری ایده باید روی پاسخ دادن بر نیاز بازار متمرکز شد. باید دید که چه چیزی توقع مشتری را برطرف نمی کند و نیاز به پیشرفت دارد. این در کنار علاقه شخصی فرد برای شروع یک کسب و کار، تعدادی ایده را برای وی فراهم می آورد که در قدم بعدی باید ارزیابی شوند.
وی اضافه کرد: ایده باید از لحاظ شاخصهای متفاوت ارزیابی شود. در قدم اول باید جامعه مشتریان ایده را بررسی کرد. پس از آن باید دید که آیا این ایده ارزش افزوده ای را هم با خود به همراه دارد؟ همینطور لازم است که ایده برای مشتری در دسترس باشد. اگر ایده بتواند بخشی از احتیاجات مشتری را رفع کند، اساسا نقدینگی ایجاد خواهد نمود.
گیلانی اظهار داشت: در ادامه لازم است به ایده های منتخب با در نظر گرفتن این شاخص ها نمره داد. پس از آن باید نقشه راه کاملی را تحت عنوان بیزینس مدل ایجاد کرد که مسیر عملی شدن ایده را با جزئیات نشان دهد.
وی افزود: باید این مورد را در نظر داشت که همه افراد به شکلی خلاق هستند. این خلاقیت تنها باید پرورش یابد. همه افراد این توانایی را دارند که متناسب با احتیاج بازار، کسب و کار خویش را راه اندازی کنند. یک چاره برای پیدا کردن نیاز بازار، پرس وجو از اطرافیان است. باید به این روند بعنوان یک فرآیند تدریجی نگاه کرد که در آن ایده کم کم پخته می شود.
وی خاطرنشان کرد: متأسفانه باور رایجی در خصوص سریع پولدار شدن وجود دارد در حالیکه همه چیز در زندگی باید به صورت پلکانی برنامه ریزی شود و نمی توان از روی یک پله پرید؛ ازاین رو باید صبور بود و روند را به صورت درست طی کرد.
این کارشناس حوزه کسب و کار در ادامه سخنان خود اظهار نمود: پنهان گری در زمینه ایده ضرورتی ندارد. باید این را در نظر داشت که ایده در مرحله ای که هنوز اجرایی نشده، متعلق به کسی نیست. بسیاری هستند که ایده های متفاوتی در سر دارند ولی آنرا عملیاتی نمی کنند. هنر اینست که یک ایده را پیاده سازی کرد.

1402/07/03
08:03:01
5.0 / 5
230
تگهای خبر: كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید