کیفیت و قیمت کالا مهم تر از لوکس بودن کسب و کار است

کیفیت و قیمت کالا مهم تر از لوکس بودن کسب و کار است به گزارش کاروخدمت، یک کارشناس حوزه کسب و کار اظهار داشت: کسب و کارها نباید بر لوکس بودن فضای کار خود تمرکز کنند چون که مشتریان کالایی باکیفیت خوب می خواهند.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، سید صدرالدین نجاتی گیلانی، کارشناس حوزه کسب و کار در برنامه ای تلویزیونی در رابطه با روش اجرای ایده های کسب و کار اظهار داشت: بعد از ایده پردازی و ارزیابی ایده افراد به مرحله اجرا می رسند که برای آن باید به ۴ فرمول توجه داشته باشند؛ فرمول اول دارای ۴ بخش است که در رأس آن مشتری است. متقاضی مشخص می کند یک کسب و کار چه ارزشی برای مشتریان خود بوجود می آورد. در مرحله دوم، به این می پردازیم که کالا یا خدمات کسب و کار چه قیمتی دارد. قسمت سوم به نحوه دسترسی مشتری به خدمات و کالا توجه دارد. در آخر باید به این پرداخت که آیا کالا و خدمات عرضه شده مشکلات مشتریان را حل می کند یا این که تأثیری ندارد.
نجاتی گیلانی در ادامه در رابطه با فرمول دوم مرحله اجرای ایده کسب و کارها عنوان کرد: فرمول دوم به منابع می پردازد و نشان داده است یک کسب و کار به چه منابع مالی، انسانی و تجهیزاتی نیاز دارد. این فرمول نشانی می دهد یک کسب و کار چه بودجه ای نیاز دارد و چطور می توان با بودجه کمتر فعالیت بهتری داشت.
این کارشناس کسب و کار در رابطه با فرمول سود اظهار نمود: فرمول سوم با عنوان فرمول سود شناخته می شود؛ کسب وکارهای برای پیشرفت احتیاج به سود دارند و برای این کار افراد باید بدانند هزینه فراهم آوری یک کالا چقدر است. تمامی هزینه ها در این مرحله بررسی شده و با قیمت بازار در کنار هم قرار می گیرند تا مدیر کسب و کار میزان سود خویش را شناسایی کند.
وی در رابطه با فرمول چهارم برای اجرای ایده یک کسب و کار افزود: در این مرحله کسب و کارها باید به فرایند فعالیت خود توجه داشته باشند و نحوه تولید و عرضه خدمات را تعریف کنند. در این مرحله مدیریت مالی، بازاریابی و مسائل این چنینی انجام می شوند. کسب و کارها نباید بر لوکس بودن فضای کار خود تمرکز کنند چون که مشتریان کالایی باکیفیت خوب می خواهند. شروع کار کسب و کارها باید با قناعت و به درستی باشد تا با مشکل روبه رو نشوند؛ مشتریان در نهایت می خواهند که محصولی با قیمت کم و کیفیت بالا را خریداری کنند.
نجاتی گیلانی در رابطه با ریسک کسب و کارها اظهار داشت: ریسک جزئی از زندگی است اما باید حساب شده باشد؛ افراد باید تمامی کارهای خویش را با منطق مورد بررسی قرار دهند تا خوشبینی آنها بدون منطق پیش نرود.


منبع:

1402/07/04
13:21:26
5.0 / 5
221
تگهای خبر: تولید , خدمات , خرید , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید