یک هزار کارگر فلسطینی سرگردان در کرانه باختری به نوار غزه بازگشتند

یک هزار کارگر فلسطینی سرگردان در کرانه باختری به نوار غزه بازگشتند کاروخدمت: نزدیک به یک هزار کارگر فلسطینی که رژیم صهیونیستی آنها را بعد از شکنجه و بازداشت از سرزمین های اشغالی بیرون کرد و در کرانه باختری سرگردان بودند، طبق هماهنگی صلیب سرخ، به نوار غزه بازگشتند


به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از العربی الجدید،   منابع فلسطینی اعلام نمودند که قریب به یک هزار کارگر غزه سرگردان در کرانه باختری که قبل از هفتم اکتبر گذشته در سرزمین های اشغالی سال ۱۹۴۸ کار می کردند، توانستند به نوار غزه بازگردند.
به گفته این منابع، ۹۵۶ نفر از ۶۲۰۰ کارگر غزه که در کرانه باختری گیر افتاده و در محل های اسکان در استانهای رام الله، الخلیل، بیت لحم، سلفیت، طولکرم، جنین و حومه  قدس، قلقیلیه، طوباس و  اریحا پناه گرفته بودند، عصر پنجشنبه به گذرگاه کرم ابوسالم(مرز نوار غزه با رژیم صهیونیستی) منتقل شدند و در سحرگاه روز جمعه به نوار غزه رسیدند.
این کارگران فلسطینی طبق هماهنگی با صلیب سرخ بین المللی و به میل خود به نوار غزه بازگشتند و مابقی در کرانه باختری مانده اند.
آنها گفته اند که به سبب نگرانی نسبت به اوضاع و احوال خانواده هایشان به نوار غزه بازگشتند و در صورتی هم که تشکیلات خودگردان دیگر حمایتی از حضور آنها در کرانه باختری نمی کرد و از پناهگاه ها بیرون می آمدند، توسط نظامیان اشغالگر بازداشت می شدند.
هزاران نفر از کارگرانی که در سرزمین های اشغالی کار می کنند بدنبال عملیات طوفان الاقصی از سرزمین های اشغالی ۱۹۴۸ اخراج شدند یا از بیم آزار و اذیت از طرف صهیونیست ها به اراده خودشان به کرانه باختری رفتند.
خیلی از آنها گفته بودند که در راه رسیدن به کرانه باختری از طرف نظامیان صهیونیست مورد ضرب و شتم یا بازداشت  و بازجویی برای ساعات طولانی قرار گرفتند.
از سوی دیگر نادی الاسیر الفلسطینی( باشگاه اسیرر فلسطینی) دوشنبه گذشته اعلام نمود که ماجد زقول، کارگر مبتلا به سرطان دو هفته پیش در زندان عوفر به شهادت رسید بدون این که رژیم صهیونیستی در این خصوص اطلاع رسانی کند.
کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی هم پنجشنبه گذشته تصویب کرده است که همه کارگران غزه ای حاضر در اسرائیل (سرزمین های اشغالی) و کرانه باختری به نوار غزه منتقل شدند.
آخرین گزارش ها حاکیست که تعداد قربانیان حملات رژیم صهیونیستی در غزه به ۱۱ هزار و ۷۸ شهید و ۲۷ هزار و ۴۹۰ زخمی رسیده است. از میان این شهدا، چهار هزار و ۵۰۶ نفر کودک، سه هزار و ۲۷ نفر زن، و ۶۷۸ نفر هم سالمند هستند.
دفتر رسانه ای دولت در غزه جمعه از شهادت ۱۳ فلسطینی و برجا ماندن ده ها زخمی در بمباران مجتمع پزشکی «الشفاء» توسط اشغالگران آگاهی داد. جنگنده های اسرائیلی تنها بامداد جمعه چهار حمله به درمانگاه های صحرایی این بیمارستان داشتند.
تانک های زرهی ارتش رژیم اشغالگر بیمارستان های «الرنتیسی» و «النصر» برای کودکان و دو بیمارستان دیگر فعال در عرصه چشم پزشکی و سلامت روان را از هر طرف به محاصره درآورده اند. بگفته منابع خبری، هزاران بیمار، کارکنان بیمارستان، کادر درمان و آوارگان بدون آب و غذا در بیمارستان ها گرفتار شده و هر لحظه در معرض خطر مرگ قرار دارند.
منبع:

1402/08/20
15:36:36
5.0 / 5
154
تگهای خبر: ارگان , اقتصاد , پزشك , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید