28 کشور اروپایی برای تأمین سوخت در زمستان دست و پا می زنند

28 کشور اروپایی برای تأمین سوخت در زمستان دست و پا می زنند به گزارش کاروخدمت، 28 کشور عضو اتحادیه اروپا برای تأمین انرژی در زمستان پیش رو دست به هر کاری می زنند، اما مردم شان بشدت نگران هستند


به گزارش کاروخدمت به نقل از فارس، 500 میلیون نفر مردم  28 کشور اروپا  مطمئن نیستند که سال جاری زمستان در خانه گرمی کنار خانواده هایشان باشند، علاوه بر این نگران هستند که قبض های سرسام آور برق و گاز را چطور پرداخت خواهند کرد.
اتحادیه اروپا تحریم هایی را ضد نفت و گاز روسیه و بعد از جنگ روسیه و اکراین اعمال کرد و الان برای تأمین انرژی با چالش های جدی روبرو شده است آنها باآنکه با افزایش صورتحساب های انرژی، عایق بندی ساختمان ها و غیره به دنبال کاهش مصرف هستند و یا به سمت انرژی های تجدیدپذیر روی آورده اند که هزینه بالایی دارد که اینها  نتوانسته نگرانی خانواده ها را بخصوص آنهایی که بحران انرژی سال قبل را دیده اند را برطرف کند.


آنها هم از نظر تأمین و هم چگونگی پرداخت صورتحساب های بالا نگران هستند.
آژانس بین المللی انرژی   در گزارشی اعلام نموده که در جریان جنگ روسیه و اکراین قیمت گاز طبیعی، قیمت زغال سنگ و قیمت برق در اروپا به ترتیب ۱۰ برابر، ۵ برابر و ۱۵ تا ۲۰ برابر افزوده شد که شوک های قیمتی شدیدی را به اقتصاد اروپا وارد کرد.
روزنامه ایندپندنت هم در گزارشی نوشت: «نیمی از مردم اسکاتلند در باره صورتحساب های انرژی نگرانند». پول قبض برق و گاز مهم ترین نگرانی آنها در زمستان سال جاری است، این یافته ها بر مبنای تحقیق  موسسه CAS( مشاوره شهروندان) در اسکاتلند به دست آمده است.
این یافته ها نشان داده است که حدودا 48 درصد از مردم اسکاتلند نمی دانند که قبض های سرسام آوری که برایشان می آید را چطور پرداخت خواهند کرد.
یکی از شهروندان اسکاتلند اظهار داشت: « با بدترین بحران هزینه زندگی مواجهیم و بحران مالی مقاومت مردم را گرفته است.»
در این میان خبرهای دلگرم کننده ای هم از جانب مسؤلان کشورهای اروپایی شنیده نمی شود.
وزیر انرژی دولت اسکاتلند اعلام نمود: « پول قبض انرژی سال جاری بیش ترین میزان در دو سال قبل خواهد بود.»
موسسه مشورتی «کرون وال اینسایت»، هم روز گذشته از افزایش 5 درصدی قیمت انرژی در انگلیس اطلاع داد که «خانوارهای انگلیسی از ماه ژانویه باید منتظر قبوض انرژی با رقم های بالاتر باشند» که سقف قیمت انرژی را برای مصرف کنندگان عادی تا 1931 پوند (2395 دلار) بالا خواهد برد.
روسیه بزرگترین تأمین کننده نفت انرژی اروپا بود که بعد از تحریم های اتحادیه اروپا، مسیر دریایی صادرات دو میلیون بشکه در روز از روسیه به اروپا قطع شد.
جنگ روسیه و اکراین 5 اسفند 1400 شروع شد که اتحادیه اروپا بعد از آن برای تحت فشار قرار دادن روسیه واردات نفت و گاز از روسیه را ممنوع کرد.
منبع:

1402/08/29
12:27:00
5.0 / 5
96
تگهای خبر: اقتصاد , سایت , صادرات , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید