جزئیات احیای واحدهای صنعتی

جزئیات احیای واحدهای صنعتی کاروخدمت: در طول دولت سیزدهم 4 هزار و 10 واحد صنعتی احیا و ظرفیت 4 هزار و 902 واحد صنعتی بالا رفته که در مجموع منجر به اشتغال زایی برای 92 هزار و 525 نفر شده است.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، بررسی آخرین آمار احیای واحدهای راکد نشان میدهد که در طول دو سال قبل از عمر دولت سیزدهم بیش از ۴ هزار و ۱۰ واحد راکد احیا شده که زمینه اشتغال ۶۸ هزار نفر را فراهم نموده است.
همچنین سرمایه گذاری انجام شده برای احیای این تعداد واحد ۵۵۷ میلیارد و ۱۰۵ میلیون ریال بوده است. مقرر است در قالب برنامه باز فعال سازی واحدهای راکد تا پایان دولت سیزدهم، ۳ هزار و ۶۸۰ واحد صنعتی دیگر احیا شود.
همچنین یکی دیگر از برنامه ها افزایش ظرفیت واحدهای با ظرفیت کمتر از ۵۰ درصد بود که به همین دلیل ظرفیت ۴ هزار و ۹۰۲ واحد صنعتی افزوده شد که از این طرق زمینه اشتغال برای ۲۴ هزار و ۵۲۵ نفر فراهم گشته است.
سرمایه گذاری انجام شده برای افزایش ظرفیت این واحدها ۲۴۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال بوده است. مقرر است در قالب برنامه افزایش ظرفیت واحدهای زیر ظرفیت تا پایان دولت سیزدهم ظرفیت ۶ هزار و ۴۳۰ واحد صنعتی دیگر نیز افزایش یابد. در مجموع در دولت سیزدهم زمینه اشتغال برای ۹۲ هزار و ۵۲۵ نفر در شهرک های صنعتی فراهم گشته است.

گفتنی است، سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و شرکت های استانی تابعه آن حالا با دارا بودن ۵۰۹ شهرک و ۳۴۰ ناحیه صنعتی و پنج منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره برداری، ۸۵ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، ۶ شهرک فناوری، ۴۰ مرکز خدمات فناوری و کسب وکار، ۲ مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم افزاری، ۱۰۰ هزار و ۵۸ قرارداد منعقده و بهره برداری از ۴۹ هزار و ۸۸۲ واحد صنعتی و سه هزار و ۲۷۰ واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۹۸ هزار و ۵۹۵ نفر را در سراسر کشور فراهم نموده است.


منبع:

1402/11/17
08:54:40
5.0 / 5
206
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید