مدیركل راه و شهرسازی خوزستان :

طرح نهضت ملی مسکن و جوانی جمعیت با جدیت دنبال می شود

طرح نهضت ملی مسکن و جوانی جمعیت با جدیت دنبال می شود به گزارش کاروخدمت، خوزستان مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان اظهار داشت: طرح نهضت ملی مسکن و طرح جوانی جمعیت در دولت سیزدهم شروع شده است و با جدیت دنبال می شود و هم اکنون ۱۵ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در استان درحال ساخت است.مسعود بیات منش امروز ۱۲ تیرماه در نشست تبیین دستاوردهای دولت سیزدهم و ارائه گزارش عملکرد مدیران دستگاههای زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی در استان اظهار نمود: استان خوزستان دارای کلیه شقوق حمل و نقل است که همچون میتوان به حمل و نقل ریلی، جاده ای و هوایی اشاره نمود. بنابراین در این استان وزارت راه و شهرسازی وظایف عمده و گسترده ای را بر عهده دارد.

بیات منش افزود: وجود چند بندر مهم و پایانه های مرزی، ورود بار و کالا به استان و ترانزیت کالا به سراسر کشور این استان را از لحاظ حمل و نقل استان پراهمیتی کرده است.

وی افزود: در استان طرح نهضت ملی مسکن و طرح جوانی جمعیت در دولت سیزدهم شروع شده است و با جدیت دنبال می شود و هم اکنون ۱۵ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در استان درحال ساخت است که به مرور و با تکمیل زیرساخت ها در یک برنامه زمانبندی شده تحویل متقاضیان می شود.

بیات منش ضمن اشاره به این که هفته قبل ۶۶ هزار و ۷۹۱ واحد طرح ملی مسکن در کشور با حضور سرپرست ریاست جمهوری از راه ویدیو کنفرانس افتتاح شد، اظهار داشت: از این تعداد یک هزار و ۷۴۹ واحد افتتاح شده در استان خوزستان بود که ۹۵۲ واحد در ارتباط با مسکن مهر، ۵۵۳ واحد در قسمت بازآفرینی شهری، ۲۰۰ واحد در ارتباط با طرح نهضت ملی (خودمالک) و ۴۴ واحد در قسمت اراضی دولتی است.

وی با اشاره به اینکه بر مبنای برنامه ریزی صورت گرفته باید ۲۸۰ هزار واحد مسکن ملی ظرف مدت چهار سال در خوزستان ساخته شود، اظهار داشت: امسال بخش دیگری از واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در استان تکمیل و همینطور کار ساخت بخشی از آنها شروع می شود.

بیات منش اظهار نمود: با عنایت به قانون جهش تولید مسکن، در سنوات اخیر حرکت های خوبی در بحث تأمین زمین انجام شد و در این حوزه شاهد الحاق حدود سه هزار هکتار زمین به محدوده شهرها بودیم که کار طراحی، طرح های تفکیکی و آماده سازی آنها انجام شده است. در این سه هزار هکتار در حدود ۱۵۰ هزار واحد مسکونی میتوان ساخت و با عنایت به تأمین زمین مناسب در استان، فرایند انتخاب سازنده و واگذاری زمین به متقاضیان پس از مراحل حقوقی صورت خواهد گرفت.

منبع:

1403/04/12
18:40:54
5.0 / 5
171
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید