اظهارات و مواضع اقتصادی جلیلی و پزشکیان در آخرین روز تبلیغات

اظهارات و مواضع اقتصادی جلیلی و پزشکیان در آخرین روز تبلیغات کاروخدمت: شب گذشته نطق مسعود پزشکیان و سعید جلیلی ـ دو نامزد راه یافته به چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ـ از تلویزیون پخش گردید و در ادامه برنامه های تبلیغاتی، دو نامزد ریاست جمهوری در مسافرت به چند استان به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات اقتصادی خود پرداختند.به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، روز جمعه ۱۵ تیرماه مردم با حضور خود پای صندوق رای سرنوشت چهار سال آینده خویش را مشخص می کنند؛ از این جهت آخرین روز تبلیغات روز داغ و پرخبری بود، از سیاست تا اقتصاد اما در گزارش پیرو به مواضع اقتصادی مسعود پزشکیان و سعید جلیلی در روز گذشته خواهیم پرداخت.

مسعود پزشکیان شب گذشته در برنامه «با مردم»، اظهارات و مواضع اقتصادی کمتری داشت با اینحال وی به مردم این اطمینان را داد که به آنها دروغ نگوید، در گفته هایش صادق و پاسخگو باشد و اشاره کرد: مطالبه گری مردم در مقابل تعهدات او را مجاب می کند که اگر روزی یادمان رفت چه گفتیم آنها به یادمان آوردند و ما پاسخگو باشیم.

وی درمورد نحوه نظارت بر وعده هایش ضمن درخواست از مردم برای پیوستن به کمیته مردمی کمند (کمیته مردمی نظارت بر دولت)گفت: این کمیته برای نظارت بر رفتار دولت خواهد بود. مردم می توانند با انتخاب افراد موثق خود بر حاکمیت و دولت نظارت کنند که این می تواند پل ارتباطی بین مردم و حاکمیت باشد و بر قول ها و وعده های داده شده نظارت کند و این ارتباط دو طرفه ارتباط دولت و مردم را شکل می گیرد.

مسعود پزشکیان: قول می دهم پیگیری مشکلات همه اقشار جامعه از کارمندان و بازنشستگان گرفته تا معلمان و مهندسان و کولبران باشیم و کاری نماییم که فقر و تبعیض و فساد از کشور رخت بربنند.

این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همینطور در ادامه برنامه های تبلیغاتی خود در مسافرت به استان کرمانشاه، با اعلان اینکه تا پای جان روی وعده های خود ایستاده ام، اظهار داشت: قول می دهم اگر با قدرت مردم به این مسئولیت برسم، پیگیری مشکلات همه اقشار همچون کارمندان، کشاورزان، کولبران، بازنشستگان، معلمان، مهندسان، دختران، پسران، اهل سنت و... باشم. خویش را در پیشگاه خدا، شهدا و مردم پاسخگو می دانم و به مردم قول می دهم کاری خواهیم کرد که فقر، تبعیض، دروغ و فساد از کشور رخت بربندد.

وی اظهار داشت: از همه جوانان، متخصصین و بهترین کارشناسان فارغ از این که از چه قوم و مذهب و گروهی باشند، به شرط شایستگی برای حل مشکلات کشور استفاده خواهم کرد.

علی طیب نیا ـ مشاور اقتصادی مسعود پزشکیان در آخرین تجمع انتخاباتی حامیان وی در ورزشگاه شهید حیدرنیا اظهار داشت: رشد پر نوسان، تورم مزمن و ماندگار، بهره وری پایین، تصویر پر ابهام از آینده، تحریم های کمرشکن و طولانی مدت، کاهش انگیزه کارآفرینان و سرمایه گذاران برای فعالیت و کاستن خدمات مطلوب به بازنشستگان نمونه هایی از اقدامات ما در حل مشکلات کشور است و گمان نمی کنم کسی منکر این مشکلات باشد.

وی اضافه کرد: هم اکنون بالاترین تورم ۸۰ ساله اخیر را داریم. تورم و بیکاری جزو پیچیده ترین مسائلی است که بشر با آن روبروست و همه ارکان نظام باید برای حل مشکلات اقتصادی هم قسم شوند.

طیب نیا، مشاور اقتصادی پزشکیان: تورم و بیکاری جزو پیچیده ترین مسائلی است که بشر با آن روبروست و همه ارکان نظام باید برای حل مشکلات اقتصادی هم قسم شوند.

این عضو ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان، همینطور در رابطه با FATF اظهاراتی داشته و گفته است: ما تنها کشوری هستیم که پیش از اجرای برنامه اقدام از فهرست سیاه خارج شدیم، ولو به صورت تعلیق. این شایسته تقدیر بود نه این که عده ای به خاطر این که در دوران روحانی به انجام می رسد ناراحت شوند. چرا شخص بزرگواری که در دوران مسئولیت خودش می گوید عضو شوید، امروز نمی گذارد الحاق ما به تصویب برسد. چند روز پیش ترکیه از فهرست خاکستری FATF بیرون آمد ولی ما هنوز در فهرست سیاه هستیم و این کار تجارت ایران را در دنیا خیلی مشکل می کند ولی ما می توانیم از فهرست سیاه خارج شویم. با بودن در این فهرست تعاملات ما با خارج گرفتار محدودیت می شود و نمی توانیم درآمدهای نفتی را منتقل نماییم.

به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، سعید جلیلی دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری روز گذشته در برنامه « با مردم» اظهار داشت: بین امتداد راه شهید رئیسی یا تعطیلی کارخانه ها، بین بازگشت به دوران بهانه ها برای در رفتن از زیر بار مسئولیت و یا ایستادن هوشمندانه و فعالانه تا آنجایی که دشمن به شکست فاحش اعتراف کند، قرار داریم.

سعید جلیلی: بین امتداد راه شهید رئیسی یا تعطیلی کارخانه ها، بین بازگشت به دوران بهانه ها برای در رفتن از زیر بار مسئولیت و یا ایستادن هوشمندانه و فعالانه، قرار داریم.

وی اضافه کرد: حالا زمان اتلاف فرصت ها نیست. درنگ و تردید در جهش بزرگترین خیانت و این فرصت عظیم تاریخی است. برای جبران آن ۸ سال رکود، برای جبران آن ۸ سال رشد صفر و منفی، برای جبران آن ۸ سال تأخیر تاریخی. برای جبران آن ۸ سال بر باد رفتن سرمایه ها، جبران آن ۸ سال نابود شدن فناوری ها، برای جبران ۸ سال عمیق شدن گسل ها، برای جبران ۸ سال از بین بردن اعتماد، برای جبران بی عدالتی ها، برای نزدیک کردن دل ها با عدالت، برای جبران ۸ سال بهانه تراشی و فرار از مسئولیت، امان از بهانه ها.

جلیلی افزود: می گفتند بدون FATF نمی شود واکسن کرونا خرید، اما شد. می گفتن بدون توافق جدید نمی توانیم نفت و فرآورده بفروشیم اما شد. می گفتند بدون برقراری رابطه با آمریکا نمی شود صادرات غیر نفتی را افزایش داد، شد و بسیار بالاتر از این خواهد شد. می گفتند نمی شود به مردم زمین داد، شد. می گفتند نمی شود دستمزد کارگران را افزایش داد، شد. می گفتند رابطه با دنیا بدون رابطه با یک کشور خاص قابل افزایش نیست، شد یا نشد؟

این نامزد ریاست جمهوری در ادامه برنامه های تبلیغاتی خود به کردستان سفر کرد و در جمع مردم سنندج اظهار داشت: اگر از دولت نقش آفرین صحبت می نماییم، دولت باید بستر را فراهم آورد. به مشکل مسکن معیشت و گرانی واقفیم و کسی نمی تواند آن را کتمان کند اما ضعف را نمی توان با ضعف برطرف کرد بلکه باید ضعف را با قدرت برطرف کرد و قدرت ما شما مردم هستید.

جلیلی در مسافرت به کرمانشاه هم آمار بیکاری بالای این استان را تصریح کرد و اظهار داشت: در دهه ۹۰ بیکاری این استان در صدر کشور قرار داشت و در دهه حاضر این استان بیکاری ۲۲ درصدی را هم تجربه کرد، در حالی که این استان دریایی از فرصت ها است.این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در عین حال با اشاره به پرداخت هزاران هزار میلیارد تومان تسهیلات در دهه ۹۰، اظهار داشت: ۹۰ درصد این تسهیلات تنها به ۱۰ درصد جامعه پرداخت شده و این همان بی عدالتی و فسادی است که از آن دم می زنیم. وقتی جوان کارآفرین ما در به در دنبال یک وام ساده می گشت چطور است که برخی آقایان راحت وام های کلان چند صد میلیاردی می گرفتند.

عبدالملکی، عضو ستاد جلیلی: زمانی در وزارت کار و تعاون افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران را به رغم تمامی مشکلاتی که پیش رو داشت، محقق ساختیم اما همین افرادی که حالا مدعی مردم مداری و حقوق کارگران هستند با این افزایش مخالف بودند درحالی که ۱۲۸ هزار نفر از مدیران روحانی حقوق نجومی دریافت می کردند.

وی اضافه کرد: تنها یک بانک کشور به تنهایی با خلق پول، ۶ تا ۷ درصد تورم را در کشور به وجود آورده و همین بانک وقتی پای اعطای تسهیلات به مردم و عامه جامعه وسط می آید آنها را یک سال معطل می کند و منابع خویش را در اختیار برخی سرمایه داران قرار می دهد. این همان فسادی است که نمی گذارد جوان ما صاحب شغل شود و این همان بی عدالتی است که باید از میان برود و باید با آن مقابله نمود.

جلیلی همینطور در جمع مردم قزوین در ورزشگاه شهید بابایی حاضر شد و اظهار داشت: در دولت سیزدهم شاهد عزت ملی بودیم ما توانستیم در این دولت برخی صنایع خویش را به سایر کشورها صادر نماییم. مذاکرات فنی و مهندسی با کشورهای همسایه داشته باشیم و همینطور نهضت ملی مسکن را راه اندازی نماییم و حالا در نقطه ای هستیم که نمی خواهیم به عقب برگردیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد: دشمن می داند که فرصت های این ملت فقط آب، جنگل، دریا، معدن، نفت، گاز و ترانزیت نیست بلکه فرصت بزرگ تر همین مردم، جوانان، نوجوانان، متخصصان و دانشمندان هستند که می توانند موفقیت بزرگی را رقم بزنند. ما مشکلات و ضعف ها را می بینیم و به فکر جوانان هستیم اما ضعف را با قدرت میتوان برطرف کرد.

وی همینطور به میان مردم زنجان رفت و اظهار داشت: باآنکه شاهد برخی مشکلات از قبیل گرانی، تورم و بیکاری در کشور هستیم و کسی آنرا منکر نیست اما ضعف با ضعف حل نمی شود بلکه ضعف را با قدرت میتوان برطرف کرد و باید تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد. باید در ۴ سال آینده رشد ۸ درصدی در کشور داشته باشیم. ایرانی به قله ها نگاه می کند و به حداقل ها راضی نمی شود و نمونه آن هم وجود همین جوانان فارغ التحصیل توانمند است.حجت الله عبدالملکی عضو شورای مرکزی و رئیس کمیته کار و تولید ستاد جلیلی هم در اظهاراتی اعلام نمود: زمانی در وزارت کار و تعاون افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران را به رغم تمامی مشکلاتی که پیش رو داشت، محقق ساختیم اما همین افرادی که حالا مدعی مردم مداری و حقوق کارگران هستند با این افزایش مخالف بودند درحالی که ۱۲۸ هزار نفر از مدیران روحانی حقوق نجومی دریافت می کردند.

وی اضافه کرد: برخی ها می گویند چرا جوانان تمایل به مهاجرت دارند این در حالیست که خشت خروج جوانان از کشور در دولت روحانی شکل گرفت و تداوم پیدا کرد.

عضو شورای مرکزی ستاد جلیلی اشاره کرد: خسارتی که آمریکا و اروپا از تحریم ایران می بینند به مراتب بیشتر از خسارتی است که تهران دیده است. نتیجه دوم اجرای اقتصاد مقاومتی، فورا رفع تحریم های خارجی است و در نهایت هم کل تحریم ها حذف می شود.

به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ بامداد روز جمعه ۱۵ تیر در سرتاسر کشور و شعب خارج کشور شروع می شود. برپایه قانون انتخابات ریاست جمهوری، در فاصله ۲۴ ساعت مانده به برگزاری انتخابات، هرگونه تبلیغات ممنوع می شود. تبلیغات انتخاباتی مسعود پزشکیان و سعید جلیلی دو نامزد راه یافته به مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری از روز یکشنبه ۹ تیر شروع شده بود.

منبع:

1403/04/14
19:44:21
5.0 / 5
151
تگهای خبر: آمار , اقتصاد , بیكاری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید