نخستین فروشگاه مشاغل خانگی در نانوایی ها

نخستین فروشگاه مشاغل خانگی در نانوایی ها کاروخدمت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همکاری با وزارت صنعت، معدن و تجارت طرح فروش محصولات و کسب وکار کوچک خانگی و محلی را در نانوایی های سراسر کشور شروع کرد.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همکاری با وزارت صنعت، معدن و تجارت طرح فروش محصولات و کسب وکار کوچک خانگی و محلی را در نانوایی های سراسر کشور شروع کرد.
نخستین فروشگاه به شکل آزمایشی راه اندازی شد و محمدحسین قمری، مسئول مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت در این مراسم اظهار داشت: با تکمیل طرح عرضه محصولات مشاغل خانگی در نانوایی ها برای یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفری که در این مشاغل مشغول بکار هستند درآمد پایدار تامین می شود.
وی اضافه کرد: طی توافقی که سال قبل بین معاونت اشتغال وزارت کار و معاونت تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شد، جهت توسعه بازار مشاغل خانگی و از سویی هم برای ترمیم اقتصاد نانوایی ها، این طرح آغاز شد تا بتوانیم محصولات مشاغل خانگی بومی و محلی را به فروش برسانیم.
مسؤول مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت عنوان کرد: در کشور ۸۰ هزار نانوایی وجود دارد که مقرر است در اولین مرحله ۱۰۰۰ نانوایی به این طرح اضافه شوند.
وی اشاره کرد: همین طور در مجموع یک میلیون و ۵۰۰ هزار مشاغل خانگی که محصول آنها آماده عرصه در این بستر باشد، وجود دارد که به مرور آنها را به هم متصل کرده تا محصولاتشان را در نانوایی ها عرضه کنند. فرض ما این است که با اجرای این طرح مشاغل خانگی به یک درآمد منطقی بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان در ماه برسند.
قمری با اعلان اینکه در این طرح مشاغل خرد و کارگاه های کوچک نیز دیده شده است، اظهار داشت: این طرح در فاز اول در نانوایی ها و در فازهای بعدی در سایر فروشگاه ها صورت خواهد گرفت.
وی در آخر اظهار داشت: نانوایی هایی که در این طرح هستند، چه از سمت وزارت تعاون و چه از سمت شورای عالی جهاد کشاورزی وام دریافت خواهند کرد تا بتوانند نانوایی خودرا تجهیز کرده و غرفه های محصولات مشاغل خانگی را نیز به نانوایی خود اضافه کنند.


منبع:

1403/04/15
17:53:13
5.0 / 5
130
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , توسعه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید