بازگشت ۵۳ هزار نفر از حجاج به کشور

بازگشت ۵۳ هزار نفر از حجاج به کشور به گزارش کاروخدمت، سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با اعلان اینکه تا به این لحظه 53 هزارنفر از حجاج به کشور بازگشته اند، اظهار داشت: بدین ترتیب شنبه هفته آتی 23 تیر آخرین پروازهای حجاج بیت الله از فرودگاه جده صورت خواهد گرفت.به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، حسام قربانعلی در تشریح آخرین وضعیت بازگشت حجاج سرزمینی وحی به کشور اظهار داشت: تعداد ۱۷۸ پرواز برنامه ای از شهر مدینه منوره به سمت ایستگاه های داخلی اعزام شده و از این ایستگاه، تعداد ۵۷ پرواز باقی مانده است.

وی اضافه کرد: تعداد پروازهای انجام شده از فرودگاه جده تا به این لحظه ۵۵ پرواز برنامه ای بوده که در ادامه عملیات ۱۰۲پرواز برنامه ای دیگر هم از فرودگاه جده صورت خواهد گرفت.

سخنگوی ایران ایر اشاره کرد: مجموع پروازهای انجام شده تا کنون از دو فرودگاه مدینه و جده ۲۳۳ پرواز برنامه ای بوده که ۱۵۹ پرواز هنوز باقی مانده است.

قربانعلی با اعلان اینکه طی برنامه ریزی های انجام شده یک روز هم از برگشت حجاج کاسته شده است، عنوان کرد: بدین ترتیب شنبه هفته آتی ۲۳ تیر آخرین پروازهای حجاج بیت الله از فرودگاه جده صورت خواهد گرفت.

وی با اعلان اینکه تا به این لحظه ۵۳ هزار نفر از حجاج به کشور بازگشته اند، اضافه کرد: حجاج اصفهان، گلستان، سیستان و بلوچستان، زنجان، مازندران، هرمزگان، بندرچابهار، فارس، آذربایجان غربی، اردبیل، یزد و تهران باقی مانده اند و مابقی حجاج هم که حدود ۳۴ هزار و ۵۰۰ نفر هستند به کشور بازخواهند گشت.

سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در ادامه اظهار داشت: تا به این لحظه هیچ مشکل خاصی در عملیات نداریم و با پدیده تعجیل در فرودگاه مدینه هم روبه رو بودیم؛ بطوریکه در عملیات بازگشت حجاج، ۱۵ دقیقه تعجیل در پروازهای اعزامی از شهر مدینه به سمت کشور داشتیم.

وی در آخر اظهار داشت: با وجود این که با تحریم یکی از شرکتها و عدم دریافت مجوزها روبرو بودیم اما عملیات انتقال حجاج تا کنون به بهترین وجه پیش رفته است و بدین ترتیب حج سال ۱۴۰۳ را تعجیل در پروازهای برنامه ای نامگذاری خواهیم کرد.

منبع:

1403/04/17
12:17:32
5.0 / 5
240
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید