معاون وزیر تعاون خبر داد؛

مقدمات تأسیس مدارس تعاونی فراهم گردید

مقدمات تأسیس مدارس تعاونی فراهم گردید كاروخدمت: معاون وزیر تعاون، از فراهم شدن مقدمات تأسیس مدارس تعاونی اطلاع داد و اظهار داشت: فعالیت تعاونی های آموزشی در مناطق محروم هم می تواند به توسعه فعالیت های آموزشی در این مناطق كمك نماید.


به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، سید حمید كلانتری بامداد امروز در همایش «مدرسه تعاونی؛ توسعه اشتغال پایدار» با تاكید بر اینكه فعالیت های اقتصادی در قالب تعاونی ها، روحیه كارهای جمعی و گروهی را تقویت می كند، اظهار داشت: افراد در جامعه باید دارای خصوصیت كار جمعی و روحیه اجتماعی باشند كه در این شرایط اساساً می توان از ظرفیت های جامعه در بخش های مختلف همچون فعالیت های اقتصادی بیش از پیش بهره برد.
معاون امور تعاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی ادامه داد: اگر فعالیت تعاونی ها منطبق بر اندیشه ی خِیر و نیك اندیشی با بهره گیری از توانمندی های اعضا سوق داده شود، اساساً شاهد توفیقات زیادی در زمینه فعالیت های تعاونی ها خواهیم بود.
كلانتری با اشاره به برنامه ریزی برای تشكیل مدرسه های تعاونی ها، به تفاوت مراكز آموزشی دولتی و تعاونی ها اشاره نمود و اضافه كرد: در مدارس تعاونی، همه اعضا در فعالیت ها مشترك هستند، به صورتی كه این اشتراك در قالب تمام كاركنان پرسنل آموزشی همچون معلمان و مدیران قابل مشاهده می باشد و تمام كاركنان بعنوان مدرسه تعاونی به دنبال افزایش بهره وری آموزشی هستند.
وی استفاده از ظرفیت های دانش آموزان در برنامه ها، همایش ها و فعالیت های آموزشی را یكی از خصوصیت های مدارس تعاونی عنوان نمود و اظهار داشت: تمام اعضای مدارس تعاونی، مسئول فعالیت های خود خواهند بود و اگر مدارس تعاونی ها در قالب سایر مدارس كشور به شكل هدفمند توسعه یابند، اساساً بهره وری آموزشی در این مدارس دقیق و نظام مند خواهند بود.
معاون امور تعاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی خاطرنشان كرد: هدف از تولید مدارس تعاونی، افزایش روحیه كار گروهی و اجتماعی است كه در نهایت منتج به یك حركت اجتماعی متناسب با نیازهای روز آموزشی می شود؛ ضمن اینكه می توان امیدوار بود با توسعه مدارس تعاونی، تعاونی های آموزشی در مناطق محروم تولید شود.

1396/11/30
14:11:11
5.0 / 5
2238
تگهای خبر: اقتصاد , تعاونی , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید