ربیعی؛

خروج از معضل صندوق های بازنشستگی نیازمند تصمیمات سخت است

خروج از معضل صندوق های بازنشستگی نیازمند تصمیمات سخت است كاروخدمت: وزیر كار با پیش بینی ریزش نیروی كار در مشاغل سنتی با پیدایش مشاغل جدید اظهار داشت: زیرساخت های لازم همچون قانون كار و قانون تأمین اجتماعی برای پشتیبانی از مشاغل جدید فراهم نیست.به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، علی ربیعی در حاشیه جلسه اتحادیه كارگران جهان كه در هتل همای تهران برگزار گردید در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه مشكلات آینده نیروی كار و تغییرات تكنولوژیكی یكی از مباحث دنیا همچون ایران است كه با آن مواجه هستیم، اظهار داشت: خیلی از مشاغل به علت این تغییرات در حال از بین رفتن است. چون كه شغل های جدید در حال پیدایش است.
وی با اشاره به اینكه زیرساخت های لازم همچون قانون كار و قانون تأمین اجتماعی برای شغل های جدید مناسب نمی باشد كه ممكن است در این زمینه با چالش هایی در آینده مواجه شویم، پیش بینی نمود با تولید شغل های جدید با ریزش نیروی كار در شغل های سنتی مواجه خواهیم بود؛ شغل های كلاسیك ما هم اكنون جذب نیروی كار كمتری دارد كه این به علت همان تغییرات تكنولوژی است.
ربیعی با اشاره به اینكه مشكلات معیشتی نیروی مزدبگیر، تأمین اجتماعی و بحران صندوق های بازنشستگی تقریباً در همه كشورهای دنیا وجود دارد، اضافه كرد: به علت نرخ تورم بالا طی سالهای گذشته، قدرت خرید كارگران نسبت به هزینه معیشت عقب مانده و به رغم اینكه طی ۴ سال قبل سعی كردیم میزان مزد بر تورم پیشی گیرد اما هنوز درآمد نیروی كار به نسبت هزینه آنها بسیار پائین است.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از اظهارات خود به ناپایداری صندوق های بازنشستگی اشاره نمود و تصریح كرد: پایداری صندوق های بازنشستگی اساساً نیازمند تصمیمات سخت و مهم است اما متأسفانه هنوز آمادگی بنیادی در كشور برای اتخاذ این تصمیمات وجود ندارد.
وی اضافه كرد: هرچند در قالب قانون بودجه سال ۹۷، ۵۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت بدهیهای دولت با اولویت تأمین اجتماعی گام بلندی برداشته شده است اما برون رفت از معضل صندوق ها نیازمند تصمیمات اساسی است.
ربیعی كه در جمع اعضای اتحادیه جهانی كارگری سخن می گفت، در بخش دیگری از اظهارات خود درباره ناامنی شغلی نیروی كار در جهان تصریح كرد: كارگرانی كه در حاشیه خلیج فارس مشغول به كار هستند، با رفتارهای تبعیض آمیز مواجه می شوند كه یكی از برنامه های ما بعنوان عضو هیئت رئیسه (ILO) سازمان بین المللی كار باید تثبیت نیروی شغل باشد.
وزیرتعاون، كار و رفاه اجتماعی، رسمی كردن شغل های غیر رسمی و تأمین آینده نیروی كار را یكی از سیاست های مهم وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی عنوان نمود و در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص تسهیل شرایط اعزام نیروی كار به خارج، عنوان كرد: طی مذاكره با كشورها اساساً این مورد را دنبال می نماییم ضمن اینكه دشواری های مسائل سیاسی به علت سیاست های ناعادلانه غرب ضد ایران كمی مذاكرات را در این خصوص سخت كرد اما هم اكنون مذاكرات خویش را برای اعزام نیروی كار با كشورهای استرالیا، كره و ژاپن انجام دادیم تا روند اعزام نیروی كار را تسریع و تسهیل نماییم.
وی اضافه كرد: در همین راستا روز گذشته در جلسه هیئت وزیران در جهت حمایت های تأمین اجتماعی از نیروی كار خارج از كشور، مجوز حمایت های تأمین اجتماعی از نیروی كار ایرانی شاغل در كره جنوبی به تصویب رسید و آماده ارسال به مجلس شورای اسلامی است.

1396/12/10
17:29:40
5.0 / 5
2846
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید