حضرت پور: عزت ملت در صفوف سكه، دلار، یارانه و سهام عدالت پایمال شده است

حضرت پور: عزت ملت در صفوف سكه، دلار، یارانه و سهام عدالت پایمال شده است كاروخدمت: نماینده مردم ارومیه با انتقاد از وضعیت ركود و اشتغال اظهار داشت: عزت ملت در صفوف سكه، دلار، یارانه و سهام عدالت پایمال شده است.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، روح الله حضرت پور نماینده مردم ارومیه در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (یكشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریك به مناسبت ایام ولادت حضرت زهرا (س) اظهار داشت: حضرت امیر (ع) می فرمایند هیچ قصر ی بنا نمی گردد مگر اینكه هزاران نفر فقیرتر شوند. مبادا همنشینی مسئولین با توانگران باعث بی توجهی مسئولین نسبت به امور فقرا و مستضعفان شود.

وی اضافه كرد: حضرت می فرمایند برای صیانت از دین و سلامت جامعه باید به صورت جدی با فقر مبارزه كرد. اگر اقدام فوری برای درمان آن صورت نگیرد جامعه دچار فروپاشی می گردد و مردم از كوچكترین خطایمان نخواهند گذشت. به خدا پناه می برم از خشم فقیر و از شرمندگی و آه میلیون ها كارمند، كارگر، معلم، بازنشسته و جوانانی كه در پیشگاه خانواده خود شرمنده هستند.

نماینده مردم ارومیه ادامه داد: مردم می گویند ما در معیشت خود درمانده ایم آن وقت هر روز می بینیم عده ای رانتخوار میلیاردها می برند و به ریش ما و مردم و انقلاب می خندند. این مردم چیزی جز حق خود نمی خواهند. آزادی، حق بیان و حق اعتراض كه از جانب خدا داده شده را نمی توان با توسل به انواع شعارها محدود كرد.

این نماینده مجلس تصریح كرد: مقام معظم رهبری فرمودند در مورد رسیدن به عدالت اجتماعی باید از مردم و خدا عذرخواهی نماییم. بر این اساس معتقدم همه باید به خاطر كوتاهی های انجام شده از ملت ایران عذرخواهی نماییم. امروز چالش های اقتصادی، اجتماعی، ركود تورم، بیكاری، طلاق، فساد و افسردگی ریشه در اختلافات سیاسی و عدم اجماع بین مسئولین و نخبگان برای حل مشكل كشور دارد. البته هیچ فرد منصفی نمی تواند همه این مشكلات را متوجه دولت كند. آحاد مردم و مسئولین شرایط ویژه كشور و شرایط نامطلوب اقتصادی كشور را درك می كنند. این مشكلات نتیجه سالها سوء مدیریت است و هیچ كس نمی تواند منكر تلاشهای دولت باشد.

وی اضافه كرد: اینكه نهاد دولت در معنای عام ناكارآمد و ضعیف است و نارضایتی در جامعه مشهود است امری نیست كه قابل كتمان باشد و این زنگ خطری برای گردانندگان كشور است. زنگ خطری است برای خروج از فضای ركود، بهبود فضای كسب و كار و رشد اقتصادی حداقل ۸ درصد و اینها نیازمند ورود سرمایه و دانش به داخل ایران برای پمپاژ خون تازه به شریان های اقتصادی می باشد. كشور برنامه مشخصی در مورد حل مشكل بیكاری ندارد بهتر است از تجربه كشورهای موفق در جهان استفاده نماییم.

حضرت پور خاطرنشان كرد: با مدیریت پرداخت یارانه برای جوانان بیكار، بیمه وحقوق بیكاری پرداخت شود تا دولت خویش را موظف به ایجاد یك میلیون شغل در سال كند. مدیران اجرایی باید اعلام نماید كه برای تحقق اقتصاد مقاومتی چه اقداماتی انجام دادند. عزت ملت در صفوف سكه، دلار، یارانه و سهام عدالت پایمال شده. شهركهای صنعتی تعطیل و واردات بی رویه تیشه به ریشه تولیدات داخلی زده است.

نماینده مردم ارومیه در بخشی از اظهارات خود درباره حوزه انتخابیه اش اظهار داشت: سلام به مردم قهرمان آذربایجان مردمی كه بیشتر از گذشته نگران دریاچه ارومیه هستند. آذربایجان غربی و ارومیه پتانسیل آن را دارد كه قطب گردشگری و صادرات محصولات كشاورزی باشد. متاسفانه شاهد برخی توهین ها و بی توجهی ها به هویت مردم این خطه هستیم از نمایندگان می خواهم كه به تدوین قانون جرم انگاری اهانت به فرهنگ و اقوام ایرانی و ارزش باورهای آنها مبادرت ورزند.
1396/12/13
22:31:47
5.0 / 5
2845
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید