معاون وزیر كار:

۷۹۰ نفر به علت حوادث ناشی از كار در كشور جان باختند

۷۹۰ نفر به علت حوادث ناشی از كار در كشور جان باختند كاروخدمت: دامغان - معاون روابط كار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: طی سال جاری ۷۹۰ نفر از كارگران قربانی حوادث ناشی از كار شدند كه نسبت به سال قبل كاهش داشته است.احمد مشیریان در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینكه بیشترین حوادث حاصل از كار ناشی از سقوط و یا پرتاب اشیاء ساختمانی بوده است، تصریح كرد: امسال ۷۹۰ نفر براثر این حوادث جان باختند كه بی احتیاطی و عدم رعایت اصول ایمنی مهم ترین علل حوادث بوده است.
وی اضافه كرد: برای كاهش حوادث كاری، تفاهم نامه ای از جانب مركز تحقیقاتی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با سازمان فنی و حرفه ای كشور برای آموزش كارگران و كارفرمایان بسته شده كه اقدامات لازم برای ارتقای ایمنی به كارگران آموزش داده می گردد.
معاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی درباره مهم ترین حوادث كاری سال قبل و با اشاره به حادثه معدن زمستانی یورت در استان گلستان، اظهار داشت: بعد از آن حادثه برای جلوگیری از حوادث در معادن كارگروه معدنی تشكیل و درباره مسائل ایمنی در تمام كشور تجدیدنظر شده است.
مشیریان خاطرنشان كرد: مهم ترین برنامه معاونت اشتغال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی برای تولید شغل برای یك میلیون نفر در سال آینده در بخش های مختلف است كه این مورد در دستور كار ویژه این وزارتخانه قرار دارد.
وی بابیان اینكه میزان عیدی و پاداش آخر سال كارگران دو ماه حقوق و حداكثر تا سقف سه ماه است، اظهار داشت: عیدی كارگران از جانب پیمانكاران پرداخت شده و اگر كسانی هستند كه هنوز عیدی خویش را دریافت نكرده اند تا آخر سال به آن ها پرداخت می گردد.

1396/12/19
22:08:36
5.0 / 5
2541
تگهای خبر: حوادث , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید