قیمت وام مسكن برای زوج ها از ۹ تا ۱۴ میلیون تومان

قیمت وام مسكن برای زوج ها از ۹ تا ۱۴ میلیون تومان كاروخدمت: قیمت هر برگ از امتیاز تسهیلات مسكن در این روزها از ۶۴ تا ۶۸ هزار تومان داد و ستد می گردد. زوج های تهرانی بدون احتساب وام جعاله باید حدود ۱۳.۵ میلیون تومان صرف خرید ۲۰۰ برگ تسه كنند.به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، در این مدت كه به روزهای پایانی سال ۱۳۹۶ نزدیك می شویم قیمت اوراق تسهیلات مسكن كه در فرابورس ایران منتشر می گردد نسبت به ماه های گذشته در حال كاهش است. اما این اوراق نسبت به یك هفته گذشته چندان تفاوت قیمتی نداشته است.

امروز در ساعاتی از معاملات فرابورس ایران قیمت هر برگ از تسه بهمن ماه ۱۳۹۶ حدود ۶۷ هزار تومان داد و ستد شد و قیمت هر برگ از تسهیلات مسكن مرداد ماه ۱۳۹۵ كه زمان زیادی به ابطال آن نمانده كمی بیش از ۶۴ هزار تومان معامله شد.

برخی از اوراق تسهیلات مسكن هم تا حدود ۶۸ هزار تومان داد و ستد شدند در نتیجه كمترین قیمت اوراق تا بیشترین قیمت حدود ۴ هزار تومان می شد.

اگر قیمت اوراق بهمن ماه ۱۳۹۶ كه در ساعاتی از معاملات ۶۷ هزار تومان داد و ستد شد را مبنا قرار دهیم با عنایت به اینكه زوج های تهرانی برای دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسكن باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسكن خریداری كنند، آن ها باید ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان صرف خرید این ۲۰۰ برگ كنند. این مبلغ با احتساب ۱۰ میلیون تومان وام جعاله كه بابتش باید ۲۰ برگ بهادار یك میلیون و ۳۴۰ هزار تومانی خریداری كرد، در مجموع برای دریافت وام ۱۱۰ میلیون تومانی مسكن حدود ۱۴ میلیون و ۷۴۰ هزار تومان می گردد.

همچنین زوج های غیر تهرانی كه در شهرهایی با جمعیت بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت زندگی می كنند، می توانند تا سقف ۸۰ میلیون تومان وام بگیرند كه برای گرفتن این مبلغ باید ۱۶۰ ورق بهادار خریداری كنند كه با این حساب باید ۱۰ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان بابت خرید این اوراق بپردازند كه با احتساب یك میلیون و ۳۴۰ هزار تومان برای خرید اوراق وام جعاله، در مجموع برای دریافت وام ۹۰ میلیون تومانی باید ۱۲ میلیون و ۶۰ هزار تومان پرداخت كنند.

علاوه بر این زوج های ساكن در سایر شهرهای با جمعیت زیر ۲۰۰ هزار نفر می توانند برای گرفتن ۶۰ میلیون تومان وام مسكن ۱۲۰ برگ بهادار خریداری كنند كه باید ۸ میلیون و ۴۰ هزار تومان بابت خرید اوراق بپردازند كه برای دریافت ۱۰ میلیون تومان دیگر بابت وام جعاله باید یك میلیون و ۳۴۰ هزار تومان بپردازند. این زوج ها در مجموع برای دریافت وام ۷۰ میلیون تومانی باید ۹ میلیون و ۳۸۰هزار تومان پرداخت كنند.

مجردهای تهرانی هم می توانند تا سقف ۶۰ میلیون تومان و غیر زوج هایی كه در مراكز استان های بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارند تا سقف ۵۰ میلیون تومان و در نهایت غیر زوج های ساكن در سایر مناطق تا سقف ۴۰ میلیون تومان وام دریافت كنند كه به ترتیب هر كدام باید ۱۲۰، ۱۰۰ و ۸۰ برگ بهادار اوراق تسهیلات مسكن را از فرابورس ایران خریداری كنند. با این حساب مجردهای تهرانی باید برای خرید این اوراق ۸ میلیون و ۴۰ هزار تومان، افراد ساكن در مراكز استان بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت مبلغ ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و افراد گروه سوم مبلغ ۵ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان پرداخت كنند. البته در صورت تمایل برای دریافت وام ۱۰ میلیون تومانی جعاله باید مبلغ یك میلیون و ۳۴۰ هزار تومان دیگر هم بپردازند.

اوراق تسهیلات مسكن توسط بانك مسكن منتشر می گردد. علاوه بر این بانك ملی هم اخیرا آغاز به انتشار این اوراق كرده است. این اوراق قابلیت معامله در فرابورس ایران را دارد و ارزش اسمی هر برگ پنج میلیون ریال است. مدت اعتبار اوراق تسه حداكثر تا دو دوره شش ماهه قابل تمدید است. این اوراق با عنایت به اینكه چقدر تا زمان اعتبارش باقی مانده دارای قیمت متفاوتی است. در صورتی كه مدت اعتبار این اوراق به اتمام رسیده و دارنده اوراق از تسهیلات آن استفاده نكند، نماد معاملاتی آن متوقف خواهد شد و وجوه پرداختی دیگر به دارنده اوراق بازپرداخت نخواهد شد.


1396/12/24
18:03:21
5.0 / 5
3035
تگهای خبر: خرید , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید