مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی:

روشن شدن علل سانحه نفتكش سانچی تا یك ماه آینده

روشن شدن علل سانحه نفتكش سانچی تا یك ماه آینده كاروخدمت: مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی كشور اظهار داشت: انتظار داریم تا یك ماه آینده علل و عوامل سانحه نفتكش سانچی روشن شود.


محمد راستاد در حاشیه بازدید از بندر شهید حقانی بندرعباس در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: خوشبختانه با عنایت به تمهیدات پیش بینی شده جهت اشاعه فرهنگ سفر و گردشگری دریایی شاهد افزایش استقبال هموطنان هستیم.
وی با اشاره به اینكه تلاش كردیم شرایطی فراهم نماییم تا از نظر تولید امكانات رفاهی و ایمنی شناورها و مسافران در وضعیت مطلوبی قرار داشته باشیم، خاطرنشان كرد: امروز در بازدید از پایانه شهید حقانی بندرعباس بعنوان مهمترین و پرترددترین پایانه مسافری دریایی كشور داشتم، به وضوح شاهد بودیم اقدامات صورت گرفته مورد رضایت مسافران بوده و روند اقدامات را رو به بهود و پیشرفت قلمداد كردند.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی كشور با اشاره به اینكه در حوزه گردشگری دریایی به توجه بیشتری نیاز داریم، افزود: در روزهای نوروز 97 با استقرار 9 فروند اسكله شناور مخصوص گردشگری دریایی در هرمزگان گام مهمی برداشته شد و امیدوارم این مورد در تمامی مبادی گردشگری شمال و جنوب كشور تداوم داشته باشد.
راستاد با اشاره به اینكه 41 فروند شناور مسافری با 6300 صندلی در پایانه شهید حقانی بندرعباس دایر است، افزود: خوشبختانه این ظرفیت به خوبی مدیریت شده و شاهد ازدحام و صف های طویل نیستیم و همه موارد با نظم خاصی انجام می گردد.
وی در پاسخ به سوال ایسنا درباره آخرین وضعیت بررسی علت سانحه نفتكش سانچی، تصریح كرد: در مورد سانحه نفتكش سانچی برپایه ضمیمه كنوانسیون ایمنی جان اشخاص در دریا كه در رابطه با نحوه بررسی سوانح دریای است، روند كار در حال انجام می باشد.
راستاد با اشاره به اینكه در این زمینه تفاهم نامه ای بین كشورهای ذی نفع شامل جمهوری اسلامی ایران، چین، پاناما و هنگ كنگ درباره نحوه رسیدگی به سانحه و گزارش نهایی منعقد شده است، اظهار نمود: چهار كارشناس خبره سوانح دریایی از جانب سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران به این كمیته معرفی شده و تابحال این كمیته به چین دو بار سفر كرده و در غالب كمیته مشترك با سه كشور دیگر جلسات رسیدگی تشكیل شده است.
وی ادامه داد: محتویات جعبه ثبت مشخصات سفر (VDR) كشتی های سانحه دیده و سایر مستندات رسیدگی شده و تا حد زیادی غالب كلی علل و عوامل بروز سانحه مشخص شده اما به برخی مستندات دیگر نیاز است و اطلاعات تكمیلی مورد نیاز كمیته در حال تكمیل شدن است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی كشور با اشاره به اینكه انتظار داریم تا یكماه آینده این مورد روشن شود، اضافه كرد: طبق همان زمانبندی كه در ابتدا اعلام گردید و زمان سه ماهه برای مشخص شدن علت حادثه معین شد، علل و عوامل این مورد روشن و بتوانیم اطلاع رسانی نماییم.
راستاد درباره عملیات جست وجو اجساد باقیمانده، افزود: شركت ملی نفتكش ایران بعنوان مالك نفتكش سانچی اقداماتی را از زمان غرق شدن هم برای جلوگیری از بروز آلودگی بیشتر و هم برای ارزیابی وضعیت نفتكش و امكان ورود به آن برای كسب اطلاع از پیكرهای شهدای نفتكش در دست اقدام داشته و دارد و در حال دنبال كردن است و امیدوارم این اقدامت سبب نتیجه شود.1397/01/05
13:11:19
5.0 / 5
2185
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید