، حمایت از كالای ایرانی،

تولید با كیفیت شرط خرید كالای ایرانی

تولید با كیفیت شرط خرید كالای ایرانی كاروخدمت: مقام مسئول كارگری نخستین سفارش برای تحقق شعار پشتیبانی از كالای ایرانی را مستلزم تولید كالای با كیفیت توسط تولیدكنندگان می داند.فتح اله بیات ـ در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به نامگذاری سال۱۳۹۷ بعنوان سال پشتیبانی از كالای ایرانی، اظهار داشت: شعار پشتیبانی از كالای ایرانی و تاكید بر خرید محصولات داخلی با عنایت به حساسیت و موقعیت خطیر كشور در شرایط كنونی است. امروز اغلب كارگاهها، بنگاه ها و شركت های داخلی به لحاظ اقتصادی، تولیدی و حتی واردات و صادرات با مشكل رو به رو شده اند و قادر به تامین مواد اولیه و رقابت نیستند در نتیجه به تعدیل نیروی انسانی و كارگران روی می آورند.

وی ادامه داد: وقتی از كالای داخلی استفاده نماییم بطور قطع رونق اقتصادی به وجود می آید و در ادامه رونق اقتصادی، بازار تولید جان می گیرد و تولید كنندگان می توانند با تولید محصولات با كیفیت و رقابت پذیر و عرضه آن به بازارهای صادرات، برای كشور ارزآوری داشته باشند.

رئیس اتحادیه كارگران قراردادی و پیمانی نخستین گام برای خرید محصولات ایرانی را تولید جنس با كیفیت دانست و اظهار داشت: سفارش اول من به تولید كنندگان این است. اگر جنس با كیفیت و مرغوب تولید كنند كه قابل رقابت باشد مردم هم از خرید آن استقبال می كنند.

بیات اظهار داشت: مصرف كننده داخلی وقتی از كیفیت جنس مطمئن شد و احساس كرد ارزش پول دادن را دارد به تدریج به مصرف كالای ایرانی رغبت پیدا می كند، ولی وقتی كه پشتیبانی از كالای داخلی در حد شعار و حرف باشد نتیجه ای ندارد.

وی در انتها اظهار داشت: پشتیبانی از كالای ایرانی تنها وظیفه مصرف كننده نیست. همه اقشار جامعه اعم از كارگر و كارمند و سایر گروهها و سازمانها باید حمایت خویش را نشان دهند. همینطور دستگاهها، تشكلها و اصناف و سازمانهای مربوطه باید در این زمینه نقش آفرینی و به زیر مجموعه های خود اعلام كنند كه خرید كالای ایرانی و با كیفیت را در دستور كار قرار دهند تا تولید داخلی احیا شود.

سال ۱۳۹۷ از جانب مقام معظم رهبری به نام پشتیبانی از كالای ایرانی نامگذاری شده و طی سالهای اخیر غالب نامگذاری ها با رویكرد مسایل اقتصادی و توجه به معیشت مردم بوده است.

پشتیبانی از تولید ملی به منزله پشتیبانی از اشتغال، سرمایه، كار و كارگر ایرانی است و پشتیبانی از كالای ایرانی در جامعه تولید محور محقق می گردد.

نهادینه كردن فرهنگ خرید كالای ایرانی و مصرف تولید داخلی ضمن حفظ اشتغال موجود از تعطیلی كارخانه ها، ریزش نیروهای كار و بیكاری جلوگیری كرده و زمینه تقویت و تولید ملی و رونق بازار كار را فراهم می كند.
1397/01/15
17:44:07
5.0 / 5
2137
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید