مهر گزارش می دهد؛

اشتغال زایی در تعاونی های كشور

اشتغال زایی در تعاونی های كشور كاروخدمت: پنج هزار و ۲۵۹ نفر با ثبت ۹ هزار و ۲۳۰ تعاونی در مردادماه امسال شاغل شدند كه متوسط فرصت شغلی هر تعاونی ۱۹ نفر می باشد.به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، بر اساس اطلاعات سامانه جامع آمارهای ثبتی، در مردادماه امسال، تعدد ۲۹۷ تعاونی و یك اتحادیه در كل كشور به ثبت رسیده است.
تعداد كل اعضای تعاونی های ثبت شده در مرداد ۹ هزار و ۲۳۰ نفر و تعداد فرصت شغلی ایجاد شده نیز ۵ هزار و ۲۵۹ نفر نفر و سرمایه اولیه نیز حدود ۴۶ میلیارد ریال است.
متوسط تعداد اعضای تعاونی های ثبت شده در مردادماه ۳۳ نفر و همچنین متوسط فرصت شغلی این تعاونی ها ۱۹ نفر بوده است.
بررسی وضعیت استان ها در تاسیس تعاونی ها حاكی از آن است كه استان های خراسان رضوی و فارس به ترتیب با تعداد ۳۲ و ۲۶ تعاونی بیشترین تعداد تعاونی های ثبت شده در این ماه را به خود اختصاص داده اند.
در عین حال بیشترین تعداد تعاونی های ثبت شده به ترتیب در فعالیت های صنعت و كشاورزی به ترتیب ۷۲ و ۶۹ واحد است.
همچنین تعاونی های فعالیت های «مستغلات اجاره و فعالیت های كسب و كار» و «صنعت» به ترتیب با ۲۸۴۲ و ۱۷۲۱ نفر دارای بیشترین اعضا هستند. ضمن اینكه بیشترین فرصت شغلی مربوط به تعاونی های صنعت و كشاورزی به ترتیب با ۱۸۳۷ و ۱۰۴۹ نفر است.
مقایسه عملكرد مردادماه نسبت به تیرماه امسال نیز نشان می دهد تعداد تعاونی های ثبت شده در مرداد امسال در مقایسه با تیرماه كه ۲۵۲ تعاونی به ثبت رسیده است ۱۰ درصد رشد داشته است. همچنین تعداد اعضای تعاونی های ثبت شده معادل ۱۴ درصد و تعداد فرصت شغلی نیز ۲۱ درصد رشد را نشان می دهد.
علاوه بر این مقایسه عملكرد مرداد ۹۶ نسبت به مرداد ۹۵ حاكی از آن است كه تعداد تعاونی های ثبت شده در مرداد امسال نسبت به مرداد سال گذشته كه ۳۳۸ واحد تعاونی به ثبت رسیده بود، ۱۷ درصد كاهش را نشان می دهد.
البته تعداد اعضای تعاونی ها در مرداد امسال نسبت به مرداد سال گذشته ۴۴ درصد و تعداد فرصت شغلی نیز ۸ درصد كاهش داشته است.

 

1396/06/12
21:14:21
5.0 / 5
3446
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید