انتقاد شدید دبیر اجرایی خانه كارگر كرمانشاه از شركت های پیمانكاری؛

برخی كارگران شركت های پیمانكاری ماهانه 500 هزار تومان دریافتی دارند

برخی كارگران شركت های پیمانكاری ماهانه 500 هزار تومان دریافتی دارند كاروخدمت: دبیر اجرایی خانه كارگر استان كرمانشاه از شركت های پیمانكاری تامین نیرو به شدت انتقاد نمود و اظهار داشت: این شركت ها گاهی كارگران را با دستمزد ماهانه ۵۰۰ هزار تومان وادار به ۱۰ ساعت كار در روز می كنند.


به گزارش خبرنگار ایسنا، اولیا علی بیگی در جشنواره امتنان از كارگران استان كرمانشاه كه امروز (۹اردیبهشت) برگزار شد، با اشاره به مهمترین مشكلات جامعه كارگری كشور اظهار داشت: مهمترین خواسته كارگران رعایت شان و منزلت آنها است.
وی با اشاره به اینكه همه با هم و با تصویب قوانین و لوایح باید به ارتقا شان كارگران كمك نماییم، اضافه كرد: باید كرامت كارگر بگونه ای باشد كه فرزندان كارگران با افتخار از شغل پدر و مادر خود یاد كنند.
رئیس كانون عالی شوراهای اسلامی كار كشور ادامه داد: آنچه كه امروز كرامت كارگران را مخدوش می كند، نبود امنیت شغلی است.
علی بیگی خاطرنشان كرد: كارگری كه قرارداد كاری اش یك ماهه بسته می گردد حتی نمی تواند قرارداد اجاره خانه ۱۲ ماهه را با خیال راحت ببندد و همواره برای معیشت خود دغدغه ذهنی دارد.
وی معتقد می باشد، نبود امنیت شغلی بهره وری را از كارگران و آزادی را از تشكل های كارگری گرفته است.
وی خواهان ساماندهی جدی قراردادهای موقت كارگران شد.
دبیر اجرایی خانه كارگر استان كرمانشاه عامل دیگر از بین بردن كرامت كارگران را شركت های پیمانكاری و تامین نیرو دانست و یادآوری كرد: این شركت ها كارگران را در شرایطی به كار می گیرند كه از حداقل های مصوب شورای عالی كار هم محرومند و گاهی با ۱۰ ساعت كار در روز فقط ۵۰۰ هزار تومان در ماه دریافتی دارند.
علی بیگی با اشاره به اینكه برخی بدون هیچ سرمایه گذاری در این شركت ها به ثروت های هنگفت رسیده اند، اضافه كرد: یك عده آنقدر ثروتمند شده اند كه از ثروت زیاد نقرس گرفته اند و كارگران زیر دست آنها از سوءتغذیه رنج می برند.
دبیر اجرایی خانه كارگر استان كرمانشاه ساماندهی این شركت ها و احقاق حقوق كارگران را خواسته مهم دیگر برشمرد.
وی از نامناسب بودن وضعیت معیشت كارگران هم یاد كرد و اظهار داشت: كارگری كه با حقوق یك میلیون و پانصد هزار تومان در ماه یك زندگی چهار نفره را به سختی می چرخاند، واقعا هنرمند است.
به گفته علی بیگی امروز شكاف عمیقی بین دستمزد و معیشت كارگران وجود دارد كه باید به مرور زمان پر شود.
وی از اینكه امسال با همكاری شركای اجتماعی شامل نماینده دولت، كارفرمایان و كارگران در شرایطی كه نرخ تورم ۸.۵ درصد بود شاهد افزایش ۱۹.۵ درصدی دستمزد كارگران بودیم یاد كرد و اظهار داشت: امیدواریم این روند سال ها ادامه پیدا كند تا شكافی كه بین معیشت و دستمزد كارگران وجود دارد به تدریج پر شود.
علی بیگی در ادامه خواهان پشتیبانی از كارفرمایان هم شد كه زمینه اشتغال كارگران را فراهم نموده اند و اظهار داشت: برای پشتیبانی از كارگران باید امنیت سرمایه كارفرمایان هم تامین گردد.1397/02/09
23:53:43
5.0 / 5
2267
تگهای خبر: شركت , كارفرما , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید