مهر خبر می دهد؛

جزئیات آمار بنگاه های تعطیل، شناسایی۱۴۱۳بنگاه مشكل دار

جزئیات آمار بنگاه های تعطیل، شناسایی۱۴۱۳بنگاه مشكل دار كاروخدمت: مطابق آمارهای رسمی در سال قبل ۱۴۱۳ بنگاه مشكل دار و ۲۰۶ بنگاه تعطیل شناسایی شده است.به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، آمارهای رسمی از وضعیت بنگاه های «مشكل دار» و «تعطیل» نشان داده است در سال گذشته، هزار و ۴۱۳ بنگاه مشكل دار در سطح كشور توسط وزارت كار شناسایی شده است. علاو بر این، در سال قبل ۲۰۶ بنگاه اقتصادی تعطیل شده است.
بر این اساس، بررسی آمار تعداد بنگاه های مشكل دار و تعطیل طی سال گذشته، از آن حكایت می كند كه تعداد بنگاه های مشكل دار در سال ۹۴ هزار و ۳۶۷ بنگاه بود كه در سال ۱۳۹۵ به ۱۲۴ واحد به این بنگاه ها افزوده شد تا در سال ۹۵ هزار و ۴۹۱ بنگاه اقتصادی كشور با مشكل مواجه گشتند.
البته در سال ۹۶ نیز، تعداد بنگاه های دارای مشكل ۷۸ واحد كمتر از سال ۹۵ بود به طوریكه تعداد این بنگاه ها در سال قبل به هزار و ۴۱۳ واحد كاهش پیدا كرد. مشكلاتی از قبیل نداشتن سرمایه در گردش كافی، تعویق حقوق كارگران و افزایش هزینه های جاری این بنگاه ها را با مشكل مواجه كرده است.
تعداد بنگاه های مشكل دار شناسایی شده طی سه سال گذشته

در همین زمینه، بهمن ماه سال گذشته بود كه احمد مشیریان، معاون روابط كار وزیر كار هم از شناسایی ۱۴۰۰ بنگاه مشكل دار خبرداده بود كه از این تعداد، ۱۷۰ شركت مشكل حاد دارند. در همان زمان معاون وزیر كار از بررسی وضعیت بنگاه های دارای مشكلات حاد در كارگروه های استانی خبرداده بود.
اما در بخش بنگاه های تعطیل، آمارها از افزایش واحدهای تعطیل طی سه سال قبل حكایت دارد. بر این اساس طبق آمارهای رسمی وزارت كار در سال ۹۴ تعداد بنگاه های تعطیل كشور ۱۵۰ واحد بود كه این بنگاه ها در سال ۹۵ با رشد ۱۸ درصدی به ۱۷۷ بنگاه رسید.
در سال ۹۶ هم روند رو به رشد تعطیلی بنگاه های اقتصادی ادامه داشت؛ به صورتی كه ۲۹ واحد تعطیل به این بنگاه ها افزوده شد. ازاین رو تعداد بنگاه های تعطیل شده در سال ۹۶ با رشد ۱۶ درصدی به ۲۰۶ واحد افزایش یافت.
تعداد بنگاه های تعطیل شناسایی شده طی سه سال گذشته1397/02/18
12:45:01
5.0 / 5
2160
تگهای خبر: آمار , اقتصاد , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید