انتقاد نماینده سنندج از وضعیت راه های كردستان

انتقاد نماینده سنندج از وضعیت راه های كردستان كاروخدمت: نماینده سنندج اظهار داشت: بارها از تریبون مجلس برای توسعه راه های كردستان داد زدم اما بعضی از مدیران بی كفایت در سطوح مختلف گوش ندادند و بدون كوچك ترین مماشات طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی را پیگیری می كنم چون كه راه های كردستان قتلگاه انسانی شده است.به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، سیدمهدی فرشادان در تذكری شفاهی در انتها جلسه علنی امروز، بیان كرد: حادثه آتش سوزی اتوبوس سنندج و مرگ 11 نفر از همشهری های بنده در تاریخ 20 تیر ماه به حدی دردآور بود كه زبان از بازگو كردن آن عاجز است. این تراژدی و سوختن مسافران در بین شعله های آتش آنقدر وحشتناك بود كه كشور را در شوك فرو برد. به صراحت اعلام می كنم باید وزیر راه و شهرسازی استیضاح شود و یا استعفا دهد، این كمترین خواسته بنده بعنوان مردم كردستان است.

نماینده مردم سنندج در ادامه اظهار داشت: آقای وزیر مردم پیام تسلیت و همدردی نمی خواهند بلكه مردم منتظر صداقت و عمل هستند، توسعه راه های كردستان به پول و اعتبار نیاز دارد و شما در جایگاه عالی ترین مقام وزارت راه و شهرسازی برای تزریق بودجه و جبران این كم كاری باید به كردستان به صورت ویژه نگاه كنید، مدیریت ایمنی راه ها مطالبه مردم است.

فرشادان افزود: باید با بودجه جهشی و حذف نقاط حادثه خیز این بی تدبیری مجموعه قابل جبران است. در شهرهای بزرگ دنیا برای كاهش تصادفات و رفاه شهروندان از كمربندی و كنارگذر به صورت تونل بهره می برند، در حالیكه برخلاف دیگر نقاط كوهستانی و صعب العبور كردستان احداث كنارگذر سنندج با فتوگرافی مناسب برای تیم كاری و مجموعه راه شهرسازی طلسم شده است. اگر نمی توانید یا نمی خواهید این عملیات را به سرانجام برسانید با میز وزارت راه و شهرسازی خداحافظی كنید.

وی اضافه كرد: ما به این دلیل بر روی احداث كنارگذر اصرار داریم چون كه وضعیت هندسی این حادثه نامناسب و دارای شیب غیراستاندارد می باشد، از طرفی احداث كنارگذر خود بخشی از قطعات كریدور شمال به جنوب است. اخطار می دهم نمونه این اشتباه و وقوع فاجعه دیگری در شهر كامیاران به علت نبود كنارگذر دور از انتظار نیست. بارها از تریبون مجلس برای توسعه راه های كردستان داد زدم اما بعضی از مدیران بی كفایت در سطوح مختلف گوش ندادند و بدون كوچك ترین مماشات طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی را پیگیری می كنم چون كه راه های كردستان قتلگاه انسانی شده است و مقصران اصلی این حادثه كسانی هستند كه از آب گل آلود ماهی می گیرند. این فاجعه با كار كارشناسی و مدیریت شهری قابل جلوگیری بود، احداث كنارگذر، ازدحام كامیون ها و تانكرهای حامل سوخت را از شهر سنندج حذف و به بیرون از شهر هدایت می كرد، این وظیفه ذاتی وزارت راه و شهرسازی است.
1397/04/31
13:27:39
5.0 / 5
3140
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید