با حضور سرپرست وزارت كار؛

۱۰ كارآفرین برتر ملی معرفی گشتند، كارآفرینان پهلوانان جنگ اقتصادی

۱۰ كارآفرین برتر ملی معرفی گشتند، كارآفرینان پهلوانان جنگ اقتصادی كاروخدمت: در دوازدهمین جشنواره ملی كارآفرینان برتر كارآفرین بعنوان كارآفرینان برتر ملی معرفی گشتند.به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، دوازدهمین جشنواره ملی كارآفرینان برتر بامداد امروز با حضور محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی، عیسی منصوری معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزارت كار و جمعی از مسئولان برگزار گردید.
عیسی منصوری در این جشنواره با اشاره به اینكه كارآفرینی در این شرایط جنگ اقتصادی دشوار است، اظهار داشت: از كارآفرینانی كه در شرایط عدم قطعیت اقتصادی به فعالیت خود ادامه می دهند، باید تقدیر ویژه كرد.
معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی افزود: افرادی كه در شرایط جنگ اقتصادی به فعالیت كارآفرینانه خود ادامه می دهند را می توان پهلوانان این جنگ معرفی نمود.
در این جشنواره همینطور رحیم سرهنگی مدیركل توسعه كارآفرینی وزارت كار با تشریح فرآیند برگزاری این جشنواره اظهار داشت: برای برگزاری دوازدهمین جشنواره كارآفرینان برتر از نیمه دوم سال قبل ثبت نام از كارآفرینان در سامانه www.karafarinanebartar.ir شروع شد.
وی با اشاره به ثبت نام ۶۱۵۸ كارآفرین در این سامانه در ۳۱ استان كشور اظهار داشت: از مجموع ثبت نام كنندگان ۸۰ درصد را مردان و ۲۰ درصد را زنان تشكیل داده اند.
این مقام مسئول در وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: از افراد ثبت نام كننده در سامانه جشنواره، ۲۰ درصد كارافرینان در حوزه كشاورزی، ۴۱ درصد در بخش صنعت و ۳۹ درصد در بخش خدمات فعالیت می كردند.
مدیركل توسعه كارافرینی و بهره وری نیروی كار وزارت كار افزود: در این فرایند ۴۳۱۲ طرح از مرحله اول كه شامل دلایل حضور در جشنواره و ورود به عرصه كارآفرینانه و پاسخ به سوالات نوآوری بود، به مرحله بعد راه یافتند و در مرحله دوم داوری كه مربوط به گردش مالی و اشتغال طرح ها بود، ۳۴۹ طرح به مرحله بعد راه پیدا كردند.
سرهنگی با اشاره به اینكه طرح های كارآفرینانه توسط ۳ داور بومی، غیر بومی و تخصصی مورد بررسی قرار گرفتند، تصریح كرد: بعد از ارزیابی طرح ها توسط داوران مربوطه و تعیین امتیاز، بازدید میدانی از طرح ها صورت گرفت و بعد از پایش امتیازها و بررسی نتیجه بازدیدهای میدانی، در نهایت ۱۶۷ كارآفرین بعنوان برگزیدگان استانی انتخاب شدند و از این تعداد هم ۸۱ نفر در بخش صنعت، ۴۵ نفر در بخش كشاورزی و ۴۱ نفر در بخش خدمات فعالیت می كردند.
این مقام مسئول در وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: نتایج بررسی میانگین رشد ۴ ساله طرح های كارآفرینانه در نهایت منجر به این شد كه ۴۲ طرح جهت ارزیابی در سطح ملی انتخاب و نسبت به بازدید میدانی و ارزیابی آنها توسط داوران اقدام گردد.
سرهنگی افزود: از ۴۲ طرح ارزیابی شده در سطح ملی، ۱۰ طرح در بخش كشاورزی، ۱۶ طرح در بخش صنعت و ۱۶ طرح هم مربوط به بخش خدمات بودند.
مدیركل توسعه كارآفرینی و بهره وری نیروی كار وزارت كار بیان كرد: پس از بازدید میدانی از طرح های كارآفرینان منتخب توسط داوران ملی و جمع بندی نتایج داوری ها، در كارگروه علمی و شورای سیاست گذاری جشنواره، در نهایت ۱۰ كارآفرین بعنوان كارآفرین برتر ملی در سال ۹۶ برگزیده شدند.

1397/06/01
13:55:14
5.0 / 5
2777
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید