محسنی بندپی اعلام كرد:

مستمری مددجویان بهزیستی و كمیته امداد امسال ۱۴درصد افزایش می یابد

مستمری مددجویان بهزیستی و كمیته امداد امسال ۱۴درصد افزایش می یابد كاروخدمت: قزوین- سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: مستمری پرداختی به مددجویان بهزیستی و كمیته امداد از سال قبل سه تا پنج برابر شده و امسال هم در بودجه۱۴ درصد افزایش پیش بینی شده است.به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، روز جمعه در مراسمی با حضور انوشیروان محسنی بندپی، سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، منوچهر حبیبی معاون اقتصادی استانداری، داود محمدی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی، رضا گروسی فرماندار البرز، وارثی مدیركل بهزیستی، بابایی مدیركل كار استان و جمعی از مسئولان محلی مركز توانبخشی مراقبتی معلولین ذهنی بالای ۱۴ سال در شهر صنعتی البرز راه اندازی شد.
این مركز با ۱۵۰ میلیون تومان هزینه بخش خصوصی تجهیز و به راه افتاده است.

در این مركز ۳۱ نفر معلول پسر بالای ۱۴ سال نگهداری می شوند كه با پرداخت یارانه از جانب بهزیستی زمیه عرضه خدمات به آنها فراهم گشته است.
مستمری مددجویان امسال ۱۴ درصد افزایش می یابد
محسنی بندپی در مراسم افتتاح این مركز اظهار داشت: یكی از اقدامات خوب دولت و مجلس كه از سال ۹۶ شروع شده است افزایش مستمری مددجویان تحت پوشش بهزیستی و كمیته امداد است.
وی اضافه كرد: افزایش سه تا ۵ برابری مستمری افراد مددجو از كارهای خوب است به صورتی كه قبلا به هر نفر ۵۳ هزار تومان پرداخت می شد و خانواده های ۵ نفره تا ۱۰۰ هزار تومان دریافتی داشتند اما هم اكنون هر فرد حدود ۱۴۵ هزار تومان و خانواده های ۵ نفره ماهانه به ۴۶۵ هزار تومان دریافتی دارند.
سرپرست وزارت تعاون، كار و درفاه اجتماعی خاطرنشان كرد: امسال هم در بودجه افزایش ۱۴ درصدی مستمری افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی تصویب شده است.

وی افزود: برای كاهش فقر مطلق و برقراری عدالت اجتماعی ۷۵۰ هزار خانوار كه تحت پوشش نبودند و ودرامد ما كمتر از مستمری بود پرداخت می كردیم به مرور تحت پوشش قرار می گیرند.
محسنی بندپی اظهار داشت: با افزایش مراكز خدمات بهزیستی تلاش می نماییم هیچ پشت نوبتی در دریافت خدمات توانبخشی و مراقبتی نداشته باشیم و در این زمینه به بهزیستی استان قزوین هم نگاه ویژه ای خواهیم داشت.

1397/06/10
16:20:33
5.0 / 5
2280
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید