حقوق افراد در سوئیس چقدر است؟

حقوق افراد در سوئیس چقدر است؟ كاروخدمت: مردم سوئیس با هدف آخر دادن به تبعیض در پرداخت حقوق و دستمزد، كمپین اعلام حقوق به راه انداختند.


به گزارش كاروخدمت به نقل از رویترز، شاید برای همه جالب باشد كه همكارمان، رئیسمان، دكتر و یا مهندس چقدر درآمد دارد و در سوئیس اكنون امكان فهمیدن این مورد وجود دارد.
اتحادیه تجاری سوئیس یك سایت بوجود آورده است كه در آن افراد می توانند اطلاعات حقوق خویش را با دیگران به اشتراك بگذارند. از زمان شروع به كار این سایت تابحال ۵۰۰ نفر حقوق خویش را اعلام نموده اند و این سایت در روز نخست فعالیت خود به علت ترافیك بالا با كندی مواجه گردید.
بالاترین درآمد اعلام شده تابحال مربوط به یك مهندس نفت با درآمد ۳۷هزار فرانك در ماه و كمترین درآمد مربوط به نظافتچی منزل با ۳۲۰۰ فرانك در ماه بوده است. در این سایت تنها نیاز است كه اسم كوچك و عنوان شغلی، پاره وقت بودن یا تمام وقت بودن شغل، جنسیت، سن و یك تصویر از فرد ارسال شود و پر كردن سایر بخش ها الزامی نیست.
نیكول نیدرمولر سخنگوی این اتحادیه اظهار داشت: در سوئیس مردم عادت ندارند كه حقوق خویش را مگر به همسر یا دوستان نزدیك خود بگویند و هدف این كمپین آخر دادن به نابرابری درآمدهاست چون كه خیلی ها از حقوقی كه شایستگی دریافت آن را دارند اطلاعی ندارند.
هدف اتحادیه سوئیسی این است كه افراد بدانند همكارانشان با شرایط كاری مشابه چه درآمدی دارند و این معلومات به تبعیض در پرداخت حقوق ها خاتمه دهد.
نیدرمولر اظهار داشت: وقتی كه نمی دانید همكاران شما در سمت های مشابه چه حقوقی می گیرند، روسا و مدیران با خیال راحت تری حقوق های نابرابر می پردازند، در سوئیس مشكل نابرابری حقوق ها مشكلی بزرگ است.
دفتر آمار فدرال سوئیس در گزارشی گفته است كه در سال ۲۰۱۴ زنان ۱۹.۵ درصد كمتر از مردان دستمزد دریافت كرده اند. البته تنها زنان نیستند كه در سوئیس قربانی تبعیض حقوق می شوند و خارجی ها هم با مشكل مشابهی مواجهند.
سوئیس در سال ۱۹۹۶ قانون برابری جنسیتی را تصویب كرد اما مدافعان حقوق كارگران معتقدند كه بازار كار هنوز به وضعیت برابر نرسیده است.1397/06/16
01:11:17
5.0 / 5
2397
تگهای خبر: آمار , بازار كار , زنان , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید