محسنی بندپی در گفتگو با مهر اعلام كرد؛

پرداخت۷۰درصد منابع اشتغال خراسان شمالی، كاهش۱ و هشت دهم درصدی نرخ بیكاری

پرداخت۷۰درصد منابع اشتغال خراسان شمالی، كاهش۱ و هشت دهم درصدی نرخ بیكاری كاروخدمت: سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به پرداخت۷۰درصدمنابع اشتغال روستایی و عشایری استان خراسان شمالی به متقاضیان دارای صلاحیت، از كاهش۱.۸درصدی نرخ بیكاری استان در۶ماهه امسال خبرداد.انوشیروان محسنی بندپی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تشریح جزئیات نشست امروز ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی اظهار داشت: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی وزیر معین در ستاد اقتصاد مقاومتی این استان است و بعنوان جانشین رئیس ستاد مسئولیت پیگیری همه موضوعات مربوط به اقتصاد مقاومتی در استان خراسان شمالی را بر عهده دارد.
وی افزود: در این نشست موضوعات مختلف در حوزه های اشتغال، برنامه های توسعه ای، نیازها و درخواست های مسئولان استان خراسان شمالی از دستگاه های اجرایی مورد بررسی قرار گرفت.
سر پرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، با اشاره به وضعیت اشتغال استان هم اضافه كرد: در بحث اشتغال روستایی و عشایری، تابحال بیشتر از ۷۰درصد منابع استان خراسان شمالی در اختیار بنگاه ها، تولید كنندگان، صاحبان مشاغل و متقاضیان دارای صلاحیت دریافت تسهیلات اشتغال روستایی قرار گرفته است.
بندپی درباره اختصاص مرحله دوم منابع اشتغال روستایی از محل صندوق توسعه ملی هم اظهار داشت: مرحله دوم این منابع از محل صندوق توسعه ملی پس از اینكه میانگین كشوری اختصاص منابع مرحله اول به ۷۰ درصد برسد، تخصیص پیدا می كند.
وی افزود: با عنایت به اینكه در استان خراسان شمالی ۷۰ درصد از اعتبارات اولین مرحله منابع صندوق توسعه ملی برای تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری به متقاضیان و صاحبان مشاغل پرداخت شده است، به ۴ بانك عامل مجری این طرح تكلیف كردیم تا قبل از تخصیص منابع مرحله دوم، از محل اعتبارات داخلی خود پرداخت مرحله دوم تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری را در این استان آغاز كنند.
سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، با اشاره به رونق كسب و كار در استان خراسان شمالی اظهار داشت: خوشبتخانه با اجرای سیاست های اشتغال زایی، نرخ بیكاری در استان خراسان شمالی در ۶ ماهه نخست سال جاری نسبت به ۶ ماهه نخست سال قبل ۱.۸ درصد كاهش پیدا كرده است.
وی اضافه كرد: در زمینه مسائل حوزه سلامت اجتماعی هم با عنایت به اینكه اعتیاد در استان در مقطعی رشد پیدا كرده است، مركز جامع توانمندسازی و اشتغال پذیری معتادان با ظرفیت ۶۰ نفر افتتاح شد تا با عرضه آموزش های مهارتی به این افراد و معرفی به بنگاه های اقتصادی سطح مهارتی و فنی آنها تقویت شود.
بندپی، همینطور با اشاره به افتتاح و بهره برداری از شیرخوارگاه استان خراسان شمالی با ظرفیت ۵۰ شیرخوار تصریح كرد: نهایتا از كارخانه پتروشیمی استان با تولید روزانه ۱۵۰۰ تن اوره با تكنولوژی بالا بازدید به عمل آمد.
وی اظهار داشت: همینطور بازدید از مركز جامع توانبخشی افراد دارای معلولیت در فاروج هم در دستور كار قرار دارد تا با تامین تجهیزات مورد نیاز، این مركز كه از مصوبات سفر رهبر انقلاب به این استان بوده است، هر چه سریعتر بهره برداری شود.

1397/07/29
18:37:15
5.0 / 5
2174
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید