مدیركل امور دریانوردان سازمان بنادر خبر داد

برگزاری نمایشگاه بین المللی دریایی برای عبور از تحریم ها، بحران اخراج دریانورد نداریم

برگزاری نمایشگاه بین المللی دریایی برای عبور از تحریم ها، بحران اخراج دریانورد نداریم كاروخدمت: مدیركل امور دریانوردان سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینكه صنعت دریایی ایران توانسته حتی در دوران سخت ترین تحریم های جهانی باز حركت رو به جلوی خودرا ادامه دهد، از برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی دریایی ایران با حضور تعداد زیادی از شركت های بین المللی آگاهی داد.به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، علی اكبر مرزبان در نشست خبری اعلام نمود: سازمان بنادر و دریانوردی تلاش می كند كه با عبور از تحریم ها شرایط را برای توسعه دریایی ایران در تمامی بخش ها مهیا كند. ما تجربه مدیریت سال های سخت تحریم را داریم و این در شرایطی است كه هم اكنون فقط آمریكا ایران را تحریم كرده و در گذشته تمام كشورهای دنیا تحریم هایی را مقابل ما اجرایی می كردند.

وی با اشاره به اینكه سازمان بنادر به دنبال احداث ظرفیت های جدید برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی در بخش های مختلف است، توضیح داد: توسعه و تجهیز ناوگان، ساخت و بهره برداری از تاسیسات فراساحلی، حوزه گردشگری و شیلات و همین طور گسترش نفوذ و توانایی در حوزه استانداردها و كنوانسیون های جهانی بخشی از برنامه هایی است كه ما در نمایشگاه دریایی پیش رو و در سایر حوزه های در اختیار سازمان بنادر آنها را پیگیری می نماییم.

مدیركل امور دریانوردان سازمان بنادر و دریانوردی افزود: در شرایط فعلی كه آمریكا تلاش می كند فضایی منفی مقابل ایران به وجود آورد، برگزاری یك نمایشگاه كه از نظر كیفی و كمی شرایط بالایی دارد، می تواند توانایی و اهمیت ایران را به منطقه و دنیا نشان دهد. آمریكا هم اكنون در سیاست های تحریمی خود تنها مانده و این بهترین فرصت برای ایران خواهد بود تا با استفاده از ظرفیت شركت های اروپایی و آسیایی اهداف خودرا پیگیری كند.

مرزبان با اشاره به بر گزاری این نمایشگاه در كیش اظهار داشت: با عنایت به اینكه كیش یك منطقه آزاد تجاری به حساب می آید، نیاز به گذرنامه نخواهیم داشت و با بیان آمادگی كه از طرف نهادهای ذیربط صورت گرفته، اساسا طرف های خارجی كه به ایران می آیند، بدون كمترین مشكل می توانند اهداف اقتصادی خودرا پیگیری كرده و به كشورشان بازگردند.

به گفته وی یكی دیگر از برنامه هایی كه در این نمایشگاه پیگیری می شود، رونمایی از طرح تحول دریایی ایران خواهد بود كه می تواند تصویر موجود از آینده ایران در این عرصه را مشخص نماید.

مدیركل امور دریانوردان سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینكه تحریم ها سبب شده كشورها و شركت های خارجی حاضر در نمایشگاه دریایی فعلی نسبت به قبل قدری كم شود، توضیح داد: ما سعی كردیم از شركت هایی دعوت نماییم كه هم متناسب با نیاز فعلی بنادر ایران امكان فعالیت داشته باشند و هم با فاصله ای كه از آمریكا دارند، نسبت به حضور در ایران علاقه مند بوده و از طرف تحریم های آمریكا تهدید نشوند.

مرزبان افزود: در حوزه های سیم و كابل دریایی، اسكله های نیمه شناور، شركت های لایه روبی و شركت هایی كه با فولاد دریایی ایران همكاری می كنند، در نمایشگاه پیش رو حاضر هستند از كشورهای مانند آلمان و فرانسه تا چین و هند نماینده هایی را در ایران پذیرایی خواهیم كرد.

وی درباره امكان اثرگذاری تحریم ها و كاهش حركت كشتی های ایرانی و به دنبال آن كاهش فرصت های شغلی دریانوردان باز اظهار نمود: همانطور كه در سال های گذشته باز شاهد بودیم، با وجود تحریم های همه جانبه شركت نفتكش و شركت كشتیرانی ایران توانستند فضا را به خوبی مدیریت كنند و نگذارند دریانوردان بیكار شده یا با مشكلات شغلی مواجه شوند.

مدیركل امور دریانوردان سازمان بنادر و دریانوردی اشاره كرد: در دوره فعلی باز با وجود مشكلات احتمالی تمامی ۱۳۰ هزار دریانورد ایران حمایت های لازم را دریافت می كنند تا با مدیریت حركت كشتی ها امكان حفظ موقعیت شغلی آنها و استفاده از توانمندی هایشان به وجود آید.
1397/08/22
17:43:32
5.0 / 5
2283
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید