جهانگیری:

مقاومت واحدهای بازسازی شده در زلزله كرمانشاه توان مهندسی كشور را نشان داد

مقاومت واحدهای بازسازی شده در زلزله كرمانشاه توان مهندسی كشور را نشان داد به گزارش كاروخدمت معاون اول رئیس جمهور عدم تلفات جانی در زلزله ۶.۴ ریشتری اخیر استان كرمانشاه را نشان دهنده توان مهندسی كشور در بازسازی و راه اندازی واحدهای جدید دانست و اظهار داشت: عدم تخریب واحدهای مسكونی جدید این پیام را دربردارد كه اگر واحدهای مسكونی استاندارد ساخته شود و نظام مهندسی مسئولیت را به خوبی قبول كند، تلفات زلزله پایین می آید.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، اسحاق جهانگیری امروز (پنجشنبه) در جریان سفر به استان كرمانشاه، در جلسه ستاد مدیریت بحران این استان كه در قصرشیرین و بعد از بازدید از مناطق زلزله زده استان برگزار شد، با اشاره به نقش ارزشمند مردم استان كرمانشاه در دوران دفاع مقدس اظهار نمود: مردم این استان حق بزرگی بر گردن ما دارند و نقش آنها در حراست و حفاظت از مرزهای كشور بسیار تعیین كننده بوده است.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینكه در ساخت واحدهای مسكونی باید استاندارد و مقاومت بنا به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد تا با یك زلزله گرفتار خسارت جدی و ریزش نشوند، از زلزله سال قبل استان كرمانشاه بعنوان حادثه ای تلخ برای ملت ایران یاد كرد و اضافه كرد: در این حادثه احساسات همه مردم كشور جریحه دار شد و شكوه بزرگی از بسیج همه مردم ایران برای كمك به زلزله زدگان كرمانشاه به نمایش گذاشته شد.
معاون اول رییس جمهور اضافه كرد: مردم ایران همواره در ایام سخت نشان داده اند كه از یك عقبه تمدنی بزرگ برخوردار می باشند و اتحاد و انسجام خویش را در دنیا به نمایش گذاشته اند.
او همینطور با اشاره به حضور رهبر معظم انقلاب در مناطق زلزله زده و هم حضور رییس جمهور، اعضای هیات دولت و سایر مسئولین كشور، خاطرنشان كرد: انسجام مردم و مسئولین در كمك به زلزله زدگان استان كرمانشاه تحسین برانگیز و قابل تقدیر است.
جهانگیری با اشاره به سازمان دهی مناسب و امدادرسانی فوری در تمام روستاهای استان كرمانشاه، اظهار داشت: گروه های امداد و نجات تا ساعت ۱۱ روز پس از حادثه بیشتر از ۲۰۰۰ مصدوم را از زیر آوار خارج كردند و این سرعت عمل در امداد و اسكان موقت، توزیع چادرها و هم در ساخت و ساز واحدهای مسكونی قابل توجه است.
معاون اول رییس جمهور افزود: در حادثه زلزله كرمانشاه بیشتر از صد هزار واحد مسكونی گرفتار صدمه شد كه صورت گرفت و ظرف مدت یكسال، راه اندازی بیشتر از ۲۰ هزار واحد و بازسازی و تعمیر ۶۰ هزار واحد كار بزرگی است كه با همت و تلاش شبانه روزی انجام شد.
وی با قدردانی از تلاش های گسترده مجموعه دولت و دیگر نهادهای مسئول، بنیاد مسكن انقلاب اسلامی، جمعیت هلال احمر، نیروهای مسلح و دست اندركاران بهداشت و درمان بخاطر اقدامات خوب و موثر در رسیدگی فوری به زلزله زدگان و روند بازسازی افزود: این حجم از ساخت و ساز در مدت زمان یك سال اتفاقی بزرگ و استثنایی در كشور است اما برخی تلاش می كنند با كوچك نمایی اقدامات صورت گرفته دل ملت ایران را خالی كنند كه این جفایی بزرگ در حق دولت، ملت و مدیرانی است كه عاشقانه خدمت می كنند.
وی با تاكید بر ضرورت سرعت بخشیدن به روند ساخت و ساز در شهرهای زلزله استان و جبران عقب ماندگی ساخت و ساز مسكن مهر تصریح كرد: باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا مردم در فصل زمستان بتوانند در منازل خود ساكن شوند.
جهانگیری تصریح كرد: در سفر قبل سقف تسهیلات پنج میلیون تومان افزایش یافت و در صورتیكه ارزیابی ستاد مدیریت بحران این باشد كه لازم است سقف تسهیلات باز هم افزایش پیدا كند، با عنایت به توانایی نظام بانكی در این خصوص تصمیم گیری خواهد شد.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به درخواست مردم و مسئولین استان برای بازگشایی مرز خسروی اضافه كرد: باید با همكاری دولت عراق تدبیری پایدار برای بازگشایی مرز خسروی در نظر گرفته و اجرا شود.
او همینطور از كولبری بعنوان حمل یك مرتبه سنگین توسط یك انسان یاد كرد و با بیام اینكه كولبری كاری سخت و طاقت فرساست كه مورد تایید ما نیست، تصریح كرد: دولت برای حفظ كرامت مرزنشینان برنامه های خوبی دارد تا درآمد مناسبی برای مردم مناطق مرزی تولید شود.
معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این كه استان های مرزی كشور نقش بی نظیری در اقتصاد ملی ایفا می كنند اظهار داشت: استان كرمانشاه هم نقش بسیار مهمی در مبادلات تجاری كشور دارد و یكی از امتیازات در دوران تحریم، كشورهای همسایه ای هستند كه كه مرز طولانی با جمهوری اسلامی ایران دارند.
جهانگیری اضافه كرد: استان های مرزی كشور باید آن چنان مبادلات تجاری قوی و گسترده با كشورهای همسایه برقرار كنند كه آمریكایی ها حتی تصور نكنند كه می توانند كشور بزرگی مانند ایران را كه با پانزده كشور همسایگی دارد حبس و تحریم كرده و آنرا تسلیم خود كنند.
معاون اول رئیس جمهور كشور عراق را یكی از كشورهای دوست جمهوری اسلامی ایران برشمرد و با اشاره به رابطه صمیمانه میان تهران و بغداد اظهار داشت: با وجود كشورهای دوست و برادر در اطراف ایران می توانیم همه نیازها و كمبودهای خویش را تامین نماییم.
وی خاطرنشان كرد: استان های مرزی باید به گونه ای برنامه ریزی كنند و سطح مبادلات تجاری را بالا برند كه آمریكا متوجه شود نمی تواند با زبان تهدید و تحریم با ملت ایران سخن بگوید.
جهانگیری افزود: آنها باید با زبان احترام و تعامل پیش بیایند تا بتوانند با ملت ایران كه ملتی اهل منطق است گفت وگو كنند؛ اما اگر بخواهند با زبان تهدید سخن بگویند ما موظف هستیم كه در مقابل آنها بایستیم و نشان خواهیم داد كه ملت ایران ملتی شكست ناپذیر است.1397/09/09
23:01:47
5.0 / 5
2144
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید