عضو هیأت رئیسه اتاق تعاون اعلام كرد:

احداث تعاونی سهامی عام استقلال و پرسپولیس در گام اول

احداث تعاونی سهامی عام استقلال و پرسپولیس در گام اول كاروخدمت: عضو هیأت رئیسه اتاق تعاون ایران اظهار داشت: هم اكنون بخش های علمی و اقتصادی كشور پیشنهاد تعاونی سهامی عام را برای هر دو باشگاه به صورت مجزا با شخصیت حقوقی مستقل نمایش كردند.به گزارش كاروخدمت به نقل از اتاق تعاون ایران، ماشاالله عظیمی دبیركل و عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران با اشاره به برگزاری نشست بررسی ابعاد علمی و اقتصادی واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال، اظهار داشت: اتاق تعاون در هیات واگذاری از پیشنهادات مردم پایه و هوادارمحور درباب واگذاری باشگاه های پرسپولیس و استقلال حمایت می كند.
عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران بیان داشت: هم اكنون بخش های علمی و اقتصادی كشور پیشنهاد تعاونی سهامی عام را برای هر دو باشگاه به صورت مجزا با شخصیت حقوقی مستقل نمایش كردند.
عظیمی ضمن تاكید بر تجربیات موفقی در این خصوص وجود دارد، اظهار داشت: این تجربیات با مقررات و ظرفیت های كشور سازگاری دارد و با تطبیق و شبیه سازی برخی الگوی های موفق امكان شیوه تعاونی سهامی عام در ایران را میسر می كند.
وی در بخش دیگری از این گفتگو به جمع سپاری با رویكرد تعاونی سهامی عام بعنوان كم نقص ترین روش واگذاری اشاره نمود و اظهار داشت: جمع سپاری راهبردی ثمین است و باید در نظر داشت كه یكی از روش های تامین مالی، «تامین مالی جمعی» است.
عظیمی با اشاره به اینكه تنوع در روش ها، راحتی تامین مالی و سهولت اداره باشگاه ها همچون قابلیت های تعاونی سهامی عام است، اضافه كرد: مدل تعاونی تاكید بر اداره حرفه ای، هوشمندانه، اقتصادی، تخصصی، مردمی، دموكراتیك و كاملا رقابتی دارد.
این مقام مسئول اشاره كرد: كسانی كه اداره باشگاه ها را بر عهده می گیرند، می بایست از اهلیت اداره كردن، برخوردار باشند.
وی در معرفی خاصیت های اقتصاد تعاونی بیان داشت: شفاف سازی و ممانعت از بروز فساد از مشخصه های بارز فعالیت های اقتصادی و اجتماعی در اقتصاد تعاونی است.
عظیمی در ادامه به بررسی اقتصاد در بخش های مختلف پرداخت و اظهار داشت: در دنیای امروز اقتصاد توریسم، اقتصاد حمل و نقل، اقتصاد سلامت و اقتصاد ورزش جایگزین مناسبی برای تولید كالا و نفت شده است كه به جرات می توان گفت اقتصاد ورزش سایر اقتصادها را تحت تاثیر قرار داده است.
وی تصریح كرد: از نگاه فدراسیون های جهانی، دولتی اداره شدن باشگاه های ورزشی وجه عقلایی و حرفه ای ندارد همین طور اساس اصل 44 قانون اساسی تاكید بر خروج دولت از تصدی گری و ماندن در جایگاه حاكمیتی دارد از این رو تاخیر در واگذاری به صلاح كشور، مردم و دولت نیست.
عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران، بخش تامین مالی را ساده ترین بخش این فرآیند توصیف كرد و اظهار داشت: به نظر اتاق تعاون بخش تامین مالی برای خرید باشگاه ها، ساده ترین چاره این مسئله است به شرطی كه پیشنهادات جدید، نو و علمی با حمایت جدی دولت و سازمان های ذی ربط همراه شود.

1397/10/11
23:11:35
5.0 / 5
2750
تگهای خبر: اقتصاد , تخصص , تعاونی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید