در گفتگو با مهر اعلام شد؛

تدوین بسته پشتیبانی از كارآفرینان، نمایش آموزش های بلاعوض بین المللی

تدوین بسته پشتیبانی از كارآفرینان، نمایش آموزش های بلاعوض بین المللی كاروخدمت: مدیركل بهره وری نیروی كار وتوسعه كارآفرینی از تدوین بسته سیاستگذاری پشتیبانی از كارآفرینان خبردادوگفت: این بسته پس ازشفاف شدن سازوكارهای پشتیبانی از كارآفرینان از جانب وزیر كار به هیأت دولت می رود.رحیم سرهنگی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تشریح برنامه های پشتیبانی از كارآفرینان گفت: در این زمینه بسته پیشنهادی سیاستگذاری در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی تدوین شده و در مراحل نهایی قرار دارد.
وی با اشاره به مشوق های پیش بینی شده در این بسته اضافه كرد: یكی از حمایت های پیشنهادی برای كارآفرینان مشوق های مالیاتی است كه می تواند قسمتی از مالیات آنها را پوشش دهد.
مدیركل بهره وری نیروی كار و توسعه كارآفرینی وزارت كار افزود: همین طور در این بسته حمایتی، سوژه گشایش لاین ویژه مبادلات تجاری كارآفرینان در گمركات پیش بینی شده است.
سرهنگی، پرداخت هزینه های آموزش كارآفرینان جهت شركت در دوره های بین المللی را از دیگر مفاد حمایتی عنوان نمود و اظهار داشت: این بسته هم اكنون تدوین شده است اما باید سازوكارهای اجرایی آن شفاف شود كه در این مرحله قرار دارد.
وی اضافه كرد: بسته پیشنهادی سیاستگذاری و حمایتی برای كارآفرینان سپس نهایی شدن با امضای وزیر كار برای تصویب به هیأت دولت تقدیم می شود.
مدیركل بهره وری نیروی كار و توسعه كارآفرینی وزارت كار، همین طور از تاسیس باشگاه كارآفرینان برتر و آغاز فعالیت آن خبرداد و اظهار داشت: در این باشگاه ۱۶۰ كارآفرین برتر كشور عضویت دارند كه مهمترین هدف آن دورهمی كارآفرینان و اشتراك نظرات و تجربیات موفق بین یكدیگر است و این مهم می تواند تاثیر قابل توجهی در ارتقای فعالیت های كارآفرینانه داشته باشد.
سرهنگی، اتصال كارآفرینان به شركت های داخلی و بین المللی و فراهم كردن زیرساخت های تعاملات و مبادلات كالایی را از دیگر مزیت های هم افزایی كارآفرینان در چارچوب باشگاه عنوان نمود و اظهار داشت: در این تعاملات كارآفرینان مدلهای موفق اقتصادی را می توانند به اشتراك گذارند.
این مقام مسئول در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، درباره اینكه امكان عضویت جدید در این باشگاه برای كارآفرینان وجود دارد یا خیر اظهار داشت: فعالیت این باشگاه در فاز نخست با عضویت ۱۶۰ نفر آغاز می شود اما امكان عضویت سایر كارآفرینان در آینده فراهم خواهد شد.
وی اشاره كرد: البته كارآفرینانی می توانند در این باشگاه عضو شوند كه فعالیت یا محصول آنها بازار داخلی و خارجی داشته باشد یا اینكه مستعد باشند.

1397/11/15
21:59:55
5.0 / 5
2424
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید