در گفتگو با مهر اعلام شد؛

۹۰۰ هزار كارگر ساختمانی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند

۹۰۰ هزار كارگر ساختمانی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند به گزارش كاروخدمت رئیس انجمن صنفی كارگران ساختمانی از برقراری پوشش بیمه ای ۹۰۰هزار كارگر با راه اندازی سامانه خدمات حمایتی خبرداد و اظهار داشت: صلاحیت۲۰۰هزار نفر كه خویش را كارگر ساختمانی معرفی كرده بودند، تایید نشد.اكبر شوكت در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت بیمه كارگران ساختمانی با اشاره به اینكه حدود یك میلیون و ۳۰۰ هزار كارگر و استاد كار ساختمانی در كشور فعالیت می نمایند، تصریح كرد: با طرحی كه از سال قبل جهت راه اندازی سامانه خدمات حمایتی وزارت رفاه ذیل بانك اطلاعات ایرانی ها در دستور كار قرار گرفت، تابحال حدود ۹۰۰ هزار كارگر ساختمانی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند.
وی با اشاره به اینكه همینطور حدود ۱۰۰ هزار كارگر ساختمانی هم در نوبت برقراری پوشش بیمه ای قرار دارند، اضافه كرد: در میان متقاضیان دریافت خدمات بیمه تامین اجتماعی در سامانه، برخی از كارگران فاقد كارت مهارت هستند كه برای بهره مندی از خدمات بیمه ای باید نسبت به دریافت كارت مهارت اقدام و سپس در سامانه بیمه كارگران ساختمانی به نشانی www.samanehrefah.ir ثبت نام كنند.
رئیس انجمن صنفی كارگران ساختمانی كشور با اشاره به تاثیر مثبت این سامانه در شناسایی و پالایش كارگران ساختمانی اظهار داشت: با راه اندازی این سامانه حدود 200 هزار نفر كه كارگر ساختمانی نبودند و در سایر مشاغل مشغول به فعالیت بودند اما از خدمات بیمه كارگران ساختمانی استفاده می كردند، شناسایی شدند كه منجر به لغو خدمات بیمه ای این ۲۰۰ هزار نفر شد.
شوكت با اشاره به اینكه همینطور ۴۰۰ هزار متقاضی جدید در سامانه بیمه كارگران ساختمانی ثبت نام كردند تا صلاحیت آنها بررسی و احراز شود، اظهار داشت: با راه اندازی سامانه مذكور ۹۵ درصد كارگرانی كه بیمه شدند و خویش را بعنوان كارگر ساختمانی معرفی كردند، در همین حرفه مشغول به كار هستند و ۵ درصد مابقی هم ضریب خطایی بسیار پایینی است كه در هر فرایندی اجتناب ناپذیر است.
عضو هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی اضافه كرد: با اجرای طرح بیمه مشاغل و كارگران ساختمانیِ دارای كارت مهارت از سازمان آموزش فنی و حرفه ای، علاوه بر اینكه صلاحیت كارگران واقعی ساختمانی احراز شد، دولت، سازمان تامین اجتماعی و كارگران هم از این طرح و خدمات آن منتفع می شوند.
به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، كلیه كارگران ساختمانی حائز شرایط متقاضی بیمه نامه تأمین اجتماعی در سراسر كشور می توانند با در دست داشتن مدارك مورد نیاز، نسبت به ثبت نام در این سامانه و گرفتن كد رهگیری اقدام نمایند.
فرایند استحقاق سنجی متقاضیان، از راه استعلام و بازدید میدانی، توسط متصدیان امر صورت می گیرد و نتیجه، به واجدین شرایط اطلاع رسانی می شود.
طبق مصوبه كارگروه رفع موانع اجرایی بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی، ثبت نام كلیه كارگران ساختمانی شامل بیمه شده و بیمه نشده در این سامانه الزامی است.

1397/11/28
16:03:51
5.0 / 5
2139
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید