فولكس واگن ۷۰۰۰ نفر از كاركنان خویش را اخراج می كند

فولكس واگن ۷۰۰۰ نفر از كاركنان خویش را اخراج می كند به گزارش كاروخدمت بزرگترین خودروساز جهان قصد تعدیل نیروی گسترده به منظور افزایش سودآوری خویش را دارد.


به گزارش كاروخدمت به نقل از رویترز، شركت خودروسازی فولكس واگن آلمان در نظر دارد در جهت پیشبرد بخشی از برنامه بازسازی ساختاری خود كه با هدف دستیابی به سودآوری ۶.۶ میلیارد دلاری در سال صورت می گیرد، حدود ۷۰۰۰ نفر از كاركنان خویش را اخراج كند. این تعدیل كه به صورت تدریجی و تا سال ۲۰۲۳ میلادی صورت خواهد گرفت، سبب افزایش حاشیه سود سهام این شركت به ۶ درصد خواهد شد.
تصمیم فولكس واگن به تعدیل نیروهای خود اقدام جدیدی نیست و این شركت امسال هم از راه ادغام فرصت های شغلی و یا بازنشستگی زودهنگام بعضی از كاركنان خود در كارخانه شهر وولفسبورگ، حدود ۵۰۰۰ فرصت شغلی در این كارخانه را حذف كرده بود. این تعدیل نیرو عمدتاً متمركز بر دو مركز تولید خودروی این شركت در ایالت " نیدرزاكسن" بود و بعضی از كاركنان دیگر هم به صورت موقت به كارخانه تولید پورشه منتقل شدند. این تصمیم فولكس واگن البته مربوط به استانداردهای جدید خودرویی در اروپا بود چون كه با عنایت به مهلت اتحادیه اروپا به خودروسازان این قاره برای آخر دادن به تولید خودروهای دیزلی و جایگزینی آنها با خودروهای الكتریكی، خیلی از خودروسازان اروپایی به فكر تعدیل نیرو افتاده اند.
آرنو آنتیلتس، از اعضای هیأت مدیره فولكس واگن در ارتباط با این تصمیم اظهار داشت: ضوابط در نظر گرفته شده برای بهبود درآمد به ما این امكان را خواهد داد تا در سال ۲۰۲۲ و با رساندن حاشیه سود خود به ۶ درصد و بیشتر، بازگشتی قدرتمند به بازارهای مالی داشته باشیم و رقابت پذیری خود در مقابل رقیبان را بالا ببریم.1397/12/25
12:19:22
5.0 / 5
2256
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید