پس از مذاكرات ۱۲ ساعته شورای عالی كار؛

حداقل دستمزد۳۶ ۵درصد افزایش پیدا كرد، سایر سطوح ۱۳درصدبعلاوه۲۶۱هزار تومان

حداقل دستمزد۳۶ ۵درصد افزایش پیدا كرد، سایر سطوح ۱۳درصدبعلاوه۲۶۱هزار تومان به گزارش كاروخدمت در نشست شورای عالی كار پرونده دستمزد سال آینده پس از ۱۲ ساعت بسته شد تا حداقل دستمزد ۳۶.۵ درصد و سایر سطوح مزدی به میزان ۱۳ درصد به اضافه ۲۶۱ هزار تومان تعیین شود.به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، در طولانی ترین نشست شورای عالی كار كه ۱۲ ساعت به طول انجام انجامید، دقایقی قبل دستمزد دو گروه از كارگران نهایی شد. بر این اساس دستمزد كارگران حداقلی بگیر با افزایش ۳۶.۵ درصدی از یك میلیون و ۱۱۱ هزار و ۲۶۰ تومان سال ۹۷ به یك میلیون و ۵۱۶ هزار و ۸۸۲ تومان رسید.
در این نشست حق اولاد به ازای هر فرزند زیر ۱۸ سال ۱۵۱ هزار و ۶۰۰ تومان، حق مسكن ۱۰۰ هزار تومان، حق بن كارگری ۱۹۰ هزار تومان و پایه سنوات هم ۷۰ هزار تومان شد.
با این حساب، حداقل دریافتی یك كارگر متأهل با یك فرزند، ماهیانه از حدود یك میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به حدود ۲ میلیون تومان افزایش پیدا كرد.
همچنین حداقل دریافتی یك كارگر مجرد یا كارگر متأهل بدون فرزند با احتساب حق مسكن و حق بن كارگری یك میلیون و ۷۸۰ هزار تومان می شود.
حداقل دستمزد روزانه كارگران ۵۰۵.۶۲۷ ریال
حداقل دستمزد ماهیانه ۱۵.۱۶۸.۸۲۲ ریال
حق اولاد یك فرزند ۱.۵۱۶.۸۸۲ ریال
حق اولاد دو فرزند ۳.۰۳۳.۷۶۴ ریال
پایه سنواتی ۷۰۰.۰۰۰ ریال (به شرط داشتن یك سال سابقه)
حق مسكن ۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال
بن كارگری ۱.۹۰۰.۰۰۰ ریال
جزئیات سایر سطوح مزدی
در ادامه نشست امروز، دستمزد كارگران دارای «سایر سطوح مزدی» كه حقوق پایه آنها امسال بیشتر از یك میلیون و ۱۱۱ هزار و ۲۶۰ تومان بود به صورت تلفیقی از درصد و رقم ریالی ثابت تعیین شد.
به این ترتیب دستمزد سایر سطوح مزدی نسبت به حقوق پایه سال جاری ۱۳ درصد به اضافه دو میلیون و ۶۱۱ هزار و ۴۸۲ ریال افزایش پیدا كرد.
حق اولاد یك فرزند ۱.۵۱۶.۸۸۲ ریال
حق اولاد دو فرزند ۳.۰۳۳.۷۶۴ ریال
حق اولاد ۱.۵۱۶.۰۰۰ ریال
پایه سنواتی ۷۰۰.۰۰۰ ریال
حق مسكن ۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال
بن كارگری ۱.۹۰۰.۰۰۰ ریال
بر اساس این گزارش، با تعیین تكلیف دستمزد سال آینده كارگران، حداقل دریافتی كارگران دارای یك فرزند ۱۹.۵۸۵.۷۰۴ ریال و حداقل دریافتی كارگران متأهل دارای ۲ فرزند ۲۱.۱۰۲.۵۸۶ ریال است.

1398/01/07
14:52:07
5.0 / 5
2217
تگهای خبر: كارگر , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید