ابتكار خبر داد

طرح مشترك معاونت زنان برای پشتیبانی از زنان كشاورز

طرح مشترك معاونت زنان برای پشتیبانی از زنان كشاورز كاروخدمت: معاون رئیس جمهور در امور خانواده اظهار داشت: زنان در ایجاد بنگاه ها و مدیریت آن و راه اندازی كسب وكار با توفیق و كارایی بیشتر نسبت به مردان عمل كرده اند.به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، معصومه ابتكار مشاركت زنان را در رونق تولید ملی مهم دانست و اضافه كرد: زنان شهری و روستای در رونق تولید ملی فعال می باشند و نقشی اساسی دارند.

وی با اشاره به اینكه بیشتر از ۴۰ درصد تولیدات كشاورزی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم توسط زنان تولید می شود، اشاره كرد: بیشتر از ۷۵ درصد صنایع دستی ایران با رتبه های بالا در جهان توسط زنان ایجاد می شود.

ابتكار در ادامه به نقش زنان در پیشبردهای صنعتی و تكنولوژیك اشاره نمود و اشاره كرد: زنان حتی در بخش های سرمایه گذاری حضور دارند. در معاونت زنان و خانواده برای تقویت این نقش خصوصاً برای زنان سرپرست خانوار كه نیازمند كار و فعالیت هستند طرح هایی را از سال قبل اجرایی كردیم كه مهمترین آن تقویت مهارت كسب و كار است.

ابتكار افزود: زنان باید بتوانند مدیریت كسب و كار را بدست گیرند همین طور برای۶۰۰۰ زن سرپرست خانوار طرحی مشترك را در زمینه مهارت های كسب و كار در دست اجرا داریم و دولت باز در زمینه تامین و تجهیز منابع وام هایی داده است.

معاون رئیس جمهور در امور خانواده ضمن اشاره به تسهیلات پایدار برای روستاها اظهار نمود: از ۱۸ هزار میلیارد تومانی كه در بهمن ماه پرداخت شد، ۴۲ درصد توسط زنان و برای كسب و كار و تولید ملی و رونق آن دریافت شده است.

ابتكار كه در یك برنامه رادیویی صحبت می كرد، اشاره كرد: گزارش ها از آن حكایت می كند كه زنان در ایجاد بنگاه ها و مدیریت آن، حتی نسبت به آقایان با توفیق و كارایی بیشتر عمل كرده اند. هم اكنون با وزارت جهاد در بحث رونق تولیدات زنان كشاورز، خاصه از محل صندوق های اعتباری خرد، طرح مشتركی را برای پشتیبانی از زنان كشاورز در تولید محصولات سالم و استاندارد در دست داریم.
1398/01/10
21:05:17
5.0 / 5
2783
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید